پذیره نویسی بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری ایران آغاز شد

دبیرشورای سیاست‌گذاری جایزه مصطفی(ص) از پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری جایزه علمی فناوری پیامبراعظم(ص) به عنوان بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری ایران خبرداد.

دبیرشورای سیاست‌گذاری جایزه مصطفی(ص) از پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری جایزه علمی فناوری پیامبراعظم(ص) به عنوان بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری ایران خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، مهدی صفاری‌نیا، دبیرشورای سیاست‌گذاری جایزه مصطفی(ص)ضمن اعلام اين خبر گفت: این صندوق که با نام"صندوق سرمایه‌گذاری و موقوفات جایزه مصطفی(ص)" فعالیت می‌کند با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش نقش و مشارکت بخش‌های غیردولتی در حوزه علم و فناوری و ارتقاء سهم وقف و امور خیریه در این حوزه شروع به فعالیت کرده است.

وی افزود: این صندوق با بهره‌گیری ازمنابع مالی عموم اشخاص حقیقی و حقوقی نیکوکار و جذب مشاركت واقفین و خیرین در راستای به خدمت‌گرفتن علم و فناوری در جهت رفاه، امنیت و سلامت بشریت تشکیل شده است.

ريیس پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: صندوق سرمایه‌گذاری و موقوفات جایزه مصطفی(ص) باهدف تامین مالی جایزه جهانی مصطفی(ص) مصوب شورایعالی انقلاب فرهنگی به عنوان جایزه عالی فناوری جمهوری اسلامی ایران بامحوریت شناسایی و معرفی برترین‌های علم و فناوری جهان اسلام ومعرفی جایزه به عنوان یكی ازنمادهای مهم شایستگی و برتری علمی در سطح جهان آغاز به کار کرده است.

وی همچنین حمایت از توسعه علم و فناوری در جهان اسلام را هدف دیگر این صندوق عنوان کردو گفت: این حمایت در قالب اعطای منابع مالی به پژوهشگران و محققان در راستای تامین نیازهای فناوری كشورهای اسلامی و اعطای تسهیلات مالی به كارآفرینان برای تجاری‌سازی طرح‌های فناورانه و دانش‌بنیان صورت می‌گیرد.

صفاری‌نیا زمان پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری و موقوفات جایزه مصطفی(ص) را از تاریخ 11 تا 22 مهرماه سال جاري اعلام و تصریح کرد: علاقه‌مندان به توسعه علم و فناوری در جهان اسلام می‌توانند به یکی از سه حالت اهدای «اصل سرمايه و تمام منافع حاصل از مشارکت»، «اهداي صرفا تمام منافع حاصل از مشارکت» و «اهداي بخشی از منافع حاصل از مشارکت» در این صندوق سهیم باشند.

وی تاکید کرد: صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری جایزه علمی فناوری پیامبر اعظم‌(ص) در نخستین روزهای فعالیت خود با پشتيباني و حمايت بيش از 200 شخصيت برجسته علمي و مديريتي كشور از اعضاي فرهنگستان علوم، فرهنگستان علوم پزشكي، اعضاي هيات علمي دانشگا‌ه‌تهران، دانشگاه صنعتي شريف و ساير دانشگاه‌هاي كشور، نخبگان حوزه فرهنگ و رسانه و شخصيت‌هاي برجسته حوزوي همراه شده است.

شایان‌ذکر است مراسم اعطای جایزه مصطفی (ص) در دی‌ماه امسال و همزمان با هفته وحدت در تهران برگزار می‌شود. علاقه‌مندان به توسعه علم و فناوری در جهان اسلام، می‌توانند به‌صورت اهدای اصل سرمایه و منافع آن، اهدای تنها منافع حاصل از سرمایه و یا اهدای بخشی از منافع حاصله در صندوق موقوفات جایزه مصطفی (ص) شرکت کنند.

جایزه مصطفی (ص) به‌عنوان عالی‌ترین نشان علمی فناوری جمهوری اسلامی ایران و یکی از نمادهای شایستگی و برتری علمی در سطح جهان، در سال 1391 در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید. شناسایی، تجلیل و حمایت از دانشمندان جهان اسلام از اهداف عالی جایزه مصطفی (ص) بوده و جایزه سعی دارد در راستای زمینه‌سازی برای تجدید تمدن نوین اسلامی و هم‌گرایی و توسعه همکاری علمی و فناوری میان کشورهای اسلامی حرکت کند.

براساس سند اجرایی جایزه پیامبر اعظم، پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مسئولیت دبیرخانه دائمی جایزه و فرآیندهای اجرایی را برعهده دارد. دکتر سورنا ستاری (معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری) رییس شورای سیاست‌گذاری و مهدی صفاری نیا (رییس پارک فناوری پردیس معاونت علمی) دبیر شورای سیاست‌گذاری این جایزه و عضو شورا است.

گفتنی است علاقه‌مندان می‌توانند جهت پذیره‌نویسی اینترنتی و یا دریافت اطلاعات بیشتر به سایت و يا دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) مراجعه کنند.

تاریخ انتشار : 1394/07/11
کد : 72072
تعداد بازدید: 439