اردوی جهادی علمی-آموزشی در مسجدسلیمان برگزار شد

اردوی جهادی علمی-آموزشی بنیاد نخبگان استان خوزستان در شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد.

اردوی جهادی علمی-آموزشی بنیاد نخبگان استان خوزستان در شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ علیرضا زراسوندی؛ رئیس بنیاد نخبگان خوزستان در حاشیه این اردو، با اشاره به نقش مهم اجتماع نخبگانی در بهبود کیفیت زندگی فردی و اجتماعی، گفت: نخبه و مستعدبرتر بودن، نعمتی خدادادی است که برای افراد تعهد و مسئولیت آور است.

وی به لزوم حمایت از اجماعات نخبگانی اشاره کرد و افزود: مسؤولان، حمایت از نخبگان و مستعدان‌برتر برای رساندن آنان به نقطه اثرگذاری را وظیفه خود می‌دانند؛ از سوی دیگر این افراد نیز باید خدمت به جامعه را مهمترین هدف خود بدانند.

رئیس بنیاد نخبگان خوزستان برگزاری اردوهای جهادی را اقدامی مثبت در راستای ایجاد حس مسئولیت‌پذیری در اجتماع نخبگانی برشمرد و اظهار داشت: تلاش بر این است که با طراحی و برگزاری چنین برنامه‌هایی هم اقدامی فرهنگی در حوزه نخبگان انجام پذیرد و هم زمینه برای اثرگذاری نخبگان و مستعدان‌‌‌برتر در جامعه با اولویت خدمت به افراد کم‌بضاعت ساکن در مناطق کمتربرخوردار آماده شود.

زراسوندی با اشاره به تقسیم خوزستان به دو منطقه شمال و جنوب برای برگزاری اردوهای جهادی، افزود: بنیاد نخبگان استان در سال گذشته با بسیج جامعه پزشکی برای برگزاریِ سه اردوی جهادی همکاری کرد ولی این اردو اولین اردوی مستقل بنیاد نخبگان خوزستان است که در تلاش هستیم در سال جاری نیز این روند ادامه داشته باشد. طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر است 6 اردوی جهادی دیگر با خدمات پیراپزشکی، علمی، مشاوره تحصیلی، ازدواج، روانشناسی و علوم اجتماعی در مناطق مختلف استان برگزار کنیم.

لازم به ذکر است اردوی جهادی علمی-آموزشی بنیاد نخبگان خوزستان با حضور تعدادی از متخصصان و مستعدان‌برتر حوزه‌های مختلف و با همکاری کمیته امداد شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد.

در این اردوی جهادی، بیش از 400 نفر از خدمات ارائه شده، بهره‌مند شدند. همچنین تعداد 4 پزشک اعزامی از سوی بنیاد نخبگان خوزستان در کمیته‌امداد انقلاب‌اسلامی شهرستان مسجدسلیمان مستقر شدند و پرونده‌های پزشکی افراد بی‌بضاعت و محروم این شهرستان را در کمیسیون پزشکی جهت تحت پوشش قراردادن بررسی کردند.

 

تاریخ انتشار : 1395/03/17
کد : 72069
تعداد بازدید: 363