مدرسه کسب و کار ایده مناسبی برای دست‌یابی به دانشگاه کارآفرین است/ برپایی مدرسه کسب و کار در دانشگاه تبریز

دکتر مهرداد امامی تبریزی از برپایی مدرسه کسب و کار در دانشگاه تبریز خبر داد و برپایی این مدرسه را ایده مناسبی در راستای دست‌یابی به دانشگاه‌های کارآفرین توصیف کرد.

دکتر مهرداد امامی تبریزی از برپایی مدرسه کسب و کار در دانشگاه تبریز خبر داد و برپایی این مدرسه را ایده مناسبی  در راستای دست‌یابی به دانشگاه‌های کارآفرین توصیف کرد.

دکتر مهرداد امامی تبریزی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان ضمن بیان اینکه برگزاری مدرسه کسب و کار ایده مناسبی در جهت توانمندسازی صاحبان استعداد برتر است، گفت: در تلاش هستیم پایان هر فصل با برگزاری مدرسه کسب و کار بتوانیم افراد را با مفهوم اقتصاد دانش‌بنیان و تجاری‌سازی محصولات آشنا کنیم.

وی افزود: برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های توانمندسازی بهترین راه برای دست‌یابی به نسل سوم دانشگاه، یعنی دانشگاه کارآفرین و همچنین فرهنگ‌سازی در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان است.

دکتر امامی تبریزی ادامه داد: نگاه دانشجو باید از بدو ورود به دانشگاه به مسئله تجاری‌سازی و تبدیل ایده به ثروت معطوف شود چراکه مقصد نهایی کسب ثروت از راه دستیابی به فن‌آوری‌‎های مدرن است.

رئیس بنیاد نخبگان استان آذربایجان شرقی با تأکید به ضرورت کار جمعی در تولید ثروت دانش‌بنیان خاطرنشان کرد: تجاری‌سازی بدون کار گروهی امکان پذیر نیست و به همین جهت است که سیاست‌های جدید بنیاد ملی نخبگان بر اجتماعات نخبگانی استوار است.

وی با اشاره به اینکه بنیاد یک نهاد سیاست‌گذار است نه مجری، پیرامون نحوه برگزاری مدرسه پائیزه کسب و کار تبریز اظهار داشت: در راستای تعامل بیشتر با دانشگاه‌ها و مراکز علمی، در قدم اول شورایی متشکل از معاونین پژوهشی دانشگاه‌های سطح استان و معاونان فن‌آوری و نوآوری پارک علم و فن‌آوری تبریزتشکیل شد که این شورا پارک علم و فناوری تبریز را به عنوان مجری این دوره از مدرسه کسب و کار معرفی کرده است.

دکتر امامی تبریزی در پایان با بیان اینکه در این مدرسه 30 مربی و 100 دانشجو حضور خواهند داشت، گفت: شرکت کنندگان از میان دانشجویان صاحب استعداد برتر، برگزیدگان جشنواره‌های مورد تائید بنیاد ملی نخبگان و همچنین دانشجویان دانشگاه‌های استان آذربایجان شرقی انتخاب می‌‎شوند.

لازم به ذکر است، این برنامه در ذیل برنامه‌های فرهنگی بنیاد ملی نخبگان از نوزدهم لغایت بیست‌ویکم  آذرماه به مدت سه روز در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.

 

تاریخ انتشار : 1393/09/18
کد : 72012
تعداد بازدید: 298