سند ملی زيست‌فناوری رونمایی می‌شود

عضو شورای هماهنگی و دبیر کمیته اطلاع‌رسانی سومين «جشنواره ملی زيست فناوری» با اشاره به بازنگری سند ملی زيست‌فناوری، گفت: از دانشنامه زيست فناوران با عنوان سند جدید ملی زیست‌فناوری در این جشنواره رونمايی خواهد شد.

عضو شورای هماهنگی و دبیر کمیته اطلاع‌رسانی سومين «جشنواره ملی زيست فناوری» با اشاره به بازنگری سند ملی زيست‌فناوری، گفت: از دانشنامه زيست فناوران با عنوان سند جدید ملی زیست‌فناوری در این جشنواره رونمايی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، پرویز کرمی؛ مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری درباره رخدادهای مهم در سومین جشنواره ملی زیست فناوری اظهار کرد: طبق برنامه، در سومین جشنواره ملی زیست فناوری از دانشنامه زیست فناوان به عنوان سند جدید ملی زیست فناوری رونمایی می شود. تا پیش از تدوین سند جدید، زيست فناوران بر اساس سند قديمی که به‌روزر سانی نشده بود، فعاليت می‌کردند، که این موضوع با تدوین سند جدید روزآمد می‌شود.

وی با بیان این‌که، سند جديد، روزآمد شده و با توجه به آن، نقشه راه مشخص شده است، لازمه قانونی شدن این سند را تصويب در شورای عالی انقلاب فرهنگی خواند و ادامه داد: با اين نقشه راه می‌دانيم در کجا ايستاده‌ايم، به کجا بايد برسيم و برای کسب جايگاه بالاتر چه اقداماتی را بايد انجام دهيم.

کرمی، با اشاره به ضرورت تنظیم این سند در کشور، تصریح کرد: با توجه به اهمیتی که موضوع زیست‌فناوری در کشور دارد، سند ملی زیست‌فناوری می‌بایست به‌روزرسانی می‌شد و در اختیار زیست‌فناوران قرار می‌گرفت.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه سومین جشنواره ملی زيست فناوری به همت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 31 اردیبهشت‌ماه کار خود را آغاز می‌کند و تا دوم خردادماه ادامه خواهد داشت، ادامه داد: این جشنواره در محل دائمی نمايشگاه‌های بين‌المللی تهران، سالن خليج فارس با حضور مسوولان کشوری، دست اندرکاران حوزه زیست فناوری و اساتید دانشگاه آغاز به کار خواهد کرد.

وی، درباره اهداف برگزاری این جشنواره، بیان کرد: در جشنواره زیست فناوری از متخصصین خارجی دعوت شده است که حضور آنها فرصتی است برای توسعه همكاری‌های دوجانبه فنی و صنعتی حوزه زیست فناوری و زمینه‌سازی برای تولید و صادرات محصولات ایرانی.

کرمی همچنین گفت: توجه ویژه به كسب اعتبار تجاری (برندسازی) برای محصولات ایرانی زیست‌فناوری (كالا و خدمات) و امكان بهره‌مندی شركت‌كنندگان از حمایت‌های آتی ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی نیز از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

 

تاریخ انتشار : 1394/02/20
کد : 72001
تعداد بازدید: 373