پیام تسلیت معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به مناسبت درگذشت حمید سبزواری

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان طی پیامی درگذشت حمید سبزواری ، شاعر متعهد و انقلابی کشور را تسلیت گفت.

سورنا ستاری ، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان طی پیامی درگذشت حمید سبزواری ، شاعر متعهد و انقلابی کشور را تسلیت گفت .

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری ، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری طی پیامی درگذشت شاعر متعهد و انقلابی کشور را تسلیت گفت .

در متن این پیام آمده است :

نام بلند حمید سبزواری همواره بر تارک شعر متعهد خواهد درخشید و سروده های زیبا و پر مغز و نغز او هیچگاه از حافظه  انقلابیون مسلمان پاک نخواهد شد. روش و منش "استاد سبزواری" یادآور راه و رسم شاعرانی است  که دل و قلم خود را وقف دین خدا و ولی خدا کردند و جز برای اعتلای"  کلمه اللّه " قلم نچرخاندند و شعر نسرودند. در همراهمی با ظاهر و باطن انقلاب اسلامی کمتر شاعری به پای مرحوم حمید سبزواری می رسد و از این حیث سزاوار است که او را غافله سالار شاعران متعهد و انقلابی و مسلمان بنامیم و در شاه نشین خانه ادبیات انقلاب اسلامی جایش دهیم . مادامی که ترنم سروده های او به گوش مردم خوش بیاید و احساسات ملی و دینی آنها را بر انگیزاند  تا در  مسیر تحقق آرمان های انقلاب راسخ تر و مصمم تر شوند، سایه مرگ به سر شاعر  نخواهد افتاد و او  را  رهسپار دیار عدم نخواهد کرد. معنی و مفهوم نخبگی نیز همین است... اما "کل نفس ذائقه الموت" ؛ مرگ حق است و از آن گریزی نیست... از خدای منان مسئلت داریم که داغ فراغ استاد سبزواری  را بر دوستداران شعر و کلام او آسان کند و پیرمرد با صفا و با اخلاق و عارف مسلک  و  دوست داشتنی ما را از شراب  رحمت خویش سیراب کند.

برای بازماندگان نیز  صبر و اجر آرزومی کنم. خداوند همه ما  را ببخشد و بیامرزد. ان شا ء الله

 سورنا ستاری

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان

تاریخ انتشار : 1395/03/23
کد : 71999
تعداد بازدید: 422