پیام تسلیت بنیاد ملی نخبگان به مناسبت درگذشت استاد دکتر غلامحسین شکوهی

بنیاد ملی نخبگان در پیامی درگذشت استاد دکترغلامحسین شکوهی؛ پدر علم تعلیم و تربیت ایران، را به خانواده ایشان و جامعه علمی کشور تسلیت گفت.

بنیاد ملی نخبگان در پیامی درگذشت استاد دکترغلامحسین شکوهی؛ پدر علم تعلیم و تربیت ایران، را به خانواده ایشان و جامعه علمی کشور تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ متن کامل این پیام بدین شرح است:

اگرچه بر حسب سنت الهی هر موجود زنده‌ای محکوم به مرگ و فناست، اما گفته‌اند که مردان علم و هنر نابودی ندارند و از حیاتی جاودانه برخوردارند. چراکه آثار به جای مانده از ایشان مؤید زندگانی آنهاست و تألیف و تدوین کتاب‌های اثرگذار و تعلیم و تربیت شاگردانی مؤثر، موجب جاودانی نام و نشان ایشان گشته است.

در این میان نقش بی‌بدیل زنده‌یاد استاد دکتر غلامحسین شکوهی که به حق پدر تعلیم و تربیت ایران نام گرفته‌اند، در ارتقاء و ماندگاری علمی کشور عزیزمان ایران نقشی اساسی و فراموش ناشدنی و در گذشت این استاد شامخ فقدانی بزرگ و جبران ناشدنی است.

بنیاد ملی نخبگان مفتخر است که در زمان حیات پربرکت این عزیز سفر کرده با مشارکت در برگزاری نکوداشت مقام علمی-فرهنگی ایشان در زادگاهشان، خراسان‌جنوبی در معرفی هرچه بیشتر این چهره ماندگار علمی کشور به مخاطبان جوان، نقشی هرچند کوچک را ایفا کرده است و امیدوار است با تأسیس

«خانۀ شکوهی» در آن استان که به مباحث تعلیم و تربیت جوانان کشور اهتمام می‌ورزد، موجب استمرار خیرات علمی ایشان شود. ضمن عرض تسلیت به جامعه علمی کشور، برای ایشان غفران الهی و برای خانواده ایشان صبری جزیل را آرزومندم.

تاریخ انتشار : 1395/02/26
کد : 71998
تعداد بازدید: 427