سه شنبه 17 تیر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

پنجمین کنگره ملی گیاهان دارویی برگزار می‌شود

پنجمین کنگره ملی گیاهان دارویی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 29 و 30 اردیبهشت‌ماه در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می‌شود.

پنجمین کنگره ملی گیاهان دارویی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 29 و 30 اردیبهشت‌ماه در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی بنیاد ملی نخبگان، پیمان صالحی دبیر کمیته علمی پنجمین کنگره ملی گیاهان دارویی درباره برگزاری «پنجمین کنگره ملی گیاهان دارویی» اظهار کرد: این رویداد توسط شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی و با همکاری سازمان‌ها و مؤسسات مرتبط از جمله ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی در روزهای 29 و 30 اردیبهشت‌ماه 1395 در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان  برگزار می‌شود.

به گفته وی، محورهای اصلی این کنگره عبارتند ازعلوم پایه؛ کشاورزی و منابع طبیعی؛ داروسازی، پزشکی، طب سنتی و دامپزشکی، صنعت و اقتصاد.

 رئیس مرکز طرح‌های کلان ملی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به چهار دوره برگزاری این جشنواره که توسط شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی برگزارشده بود گفت: دوره‌های پیشین به ترتیب در کیش، دانشگاه شهید بهشتی تهران، دانشگاه فردوسی مشهد، سالن همایش‌های رازی تهران برگزار شده‌اند و دوره پنجم نیز در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: در این کنگره 950 مقاله دریافت کردیم که 220 مقاله مورد تایید قرار نگرفت. بیش از 700 مقاله به صورت پوستر و 25 مقاله به صورت سخنرانی در پنجمین کنگره ملی گیاهان دارویی ارائه خواهد شد.

صالحی همچنین به برگزاری یک نمایشگاه جانبی با حضور 20 شرکت تولیدکننده عرصه گیاهان دارویی، داروهای گیاهی و فراورده‌های طبیعی اشاره کرد و گفت: علاوه بر این، در نظر داریم مانند دوره‌های گذشته در بخش ویژه صنعت و اقتصاد چهار شرکت بزرگ فعال در این حوزه، دستاوردهای علمی و محصولات تولیدی دانش بنیان تازه خود معرفی کنند.

وی افزود : با ارائه این بخش می‌توان گفت که پنجمین کنگره ملی گیاهان دارویی نه تنها علمی است، بلکه در تجاری‌سازی و حوزه دانش‌بنیان نیز مثمر ثمر خواهد بود.

دبیر کمیته علمی پنجمین کنگره ملی گیاهان دارویی در آخر به ارائه جوایزی  به 10 پوستر برتر برگزیده و تجلیل از سخنرانان این کنگره اشاره کرد.

 اعضا کمیته‌های این کنگره را اساتید دانشگاه، اعضا شورای ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و نمایندگانی از سازمان‌های مرتبط تشکیل می‌دهند.


«پنجمین کنگره ملی گیاهان دارویی» 29 و 30 اردیبهشت‌ماه 1395 با حمایت ستاد توسعه فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان  برگزار می‌شود.

 

تاریخ انتشار : 1395/02/28
کد : 71993
تعداد بازدید: 119

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601