جشنواره «رویش زاگرس» برگزار می‌شود

جشنواره «رویش زاگرس» از هجدهم شهریورماه به مدت 2 روز در خرم‌آباد برگزار می‌شود.

جشنواره «رویش زاگرس» از هجدهم شهریورماه به مدت 2 روز در خرم‌آباد برگزار می‌شود.

حمزه امیری؛ رییس بنیاد نخبگان لرستان در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌‎رسانی بنیاد ملی نخبگان با اشاره به برگزاری جشنواره رویش زاگرس در لرستان، گفت: این جشنواره مهمترین رویداد کشور در حوزه شناسایی ابتکارات و اختراعات است که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده چهارشنبه از هجدهم شهریورماه به مدت دو روز در خرم‌آباد برگزار می‌شود.

وی تجاری‌سازی اختراعات و ترویج فرهنگ کارآفرینی و دانش‌بنیان را از مهمترین اهداف این جشنواره عنوان کرد و خواستار مشارکت جدی تمام دستگاه‌های علمی و اجرایی استان در روند برگزاری این جشنواره شد.

امیری در ادامه به اهمیت مشارکت و همکاری آموزش‌وپرورش استان در  جشنواره رویش زاگرس اشاره کرد و ادامه داد: آموزش‌وپرورش گسترده‌ترین دستگاه آموزشی و فرهنگی و بزرگترین جامعه هدف جشنواره اختراعات است. به همین دلیل امید است بتوان از ظرفیت‌های آن برای برگزاری هر چه بهتر جشنواره سود برد.

وی افزود: به همت بنیاد نخبگان لرستان و به منظور برگزاری هرچه بهتر جشنواره رویش زاگرس علاوه بر برگزاری نشست مطبوعاتی با هدف اطلاع‌رسانی، نشست‌های هم‌اندیشی و هم‌افزایی نیز با دیگر نهادهای ذی‎ربط استان مانند آموزش‌وپرورش برگزار شده است.

رییس بنیاد نخبگان لرستان در پایان همکاری مستمر در برنامه‌ریزی‌های اجرایی-آموزشی و شناسایی استعدادهای‌برتر را از جمله فعالیت‌های مشارکتی بین بنیاد نخبگان استان و دستگاه‌های اجرایی دانست و گفت: برگزاری جشنواره رویش زاگرس می‌تواند نقطه عطفی در تعاملات بنیاد نخبگان با دیگر دستگاه‌های استان در راستای تحقق اهداف کشور در حوزه نخبگان و مستعدین‌برتر باشد.

 

تاریخ انتشار : 1394/06/15
کد : 71989
تعداد بازدید: 404