‎تقویت تولید داخلي نيازمند عزم ملي است

‎رییس اتاق اصناف کشور گفت: رفع نياز توليدكننده و مصرف كننده ايراني نيازمند ايجاد بسترسازي فرهنگي است كه با واقعيت تطابق داشته باشد.

‎رییس اتاق اصناف کشور گفت: رفع نياز توليدكننده و مصرف كننده ايراني نيازمند ايجاد بسترسازي  فرهنگي است كه با واقعيت تطابق داشته باشد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ علی فاضلی رییس اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه مصرف کننده از خرید کالای ایرانی باید احساس رضایت داشته باشد بیان کرد: بحث فرهنگ سازی با واقعیت باید تطبیق داشته باشد و نخستین قدم در راستای ترغیب مردم به خرید کالای دانش بنیان ایرانی مزیت دار کردن تولیدات داخلی است به این معنی که کالایی را عرضه کنیم که مصرف کننده از آن احساس رضایت کند.

فاضلي در ادامه افزود: اگر قرار است ما تولید ملی را تقویت کنیم و تولید ملی را به نوعی فرهنگ سازی تبديل كنيم، به صورتي که مصرف کننده رغبت به مصرف و استفاده داشته باشد؛ باید تسهیلات و  تمهیدات لازم را برای تقویت تولید کشور فراهم كنيم. 

فاضلی با بیان اینکه نظام بانکی و نظام پولی مالی کشور هنوز در خدمت تولید نیست گفت: متاسفانه در کشور منجر به توسعه نظام بانکداری شده ايم و به دنبال آن  بانکها را به نوعی مركز بنگاه محور تبديل كره ايم كه وارد کارهای اقتصادی غیر مفید شده اند.

رييس اتاق اصناف در ادامه با اشاره به اينكه بانکها نقش پشتیبانی کننده دارند، افزود: با توسعه نظام بانكداري  ناخواسته  آنها را وارد فضایی كرده ايم كه تنها سوداگری در اقتصاد حرف نخست مي زند.

فاضلي افزود: متاسفانه  در دو دهه اخير شاهد تضعيف تولید ملی  به دليل روند در پيش گرفته در نظام پولي بانكي هستيم و براي رهايي از اين معضل یقینا نیازمند تقویت این بخش هستیم که این تقویت نیازمند عزم و  اراده ملی است

رئيس اتاق أصناف با اشاره به مهمترين رويكرد رسيدن به اقتصاد مقاومتي و اقتصاد دانش بنيان بيان كرد: برخورد با قاچاق و قاچاقچی گری در کشور، جلب اعتماد توليد كننده و  فراهم كردن بستری که مردم کالای دانش بنیان تولید شده را با رغبت و عشق بخرند همه و همه در راستاي رسيدن به اقتصاد مقاومتي و اقتصاد دانش بنیان و به دنبال آن اعتماد به توليد داخل را در پي دارد. 

فاضلي در ادامه با بيان اينكه نيازمند آنيم كه نظام پولی مالی را در جهت بهسازي و نوسازی ماشین آلات در خدمت قرار دهیم گفت: با دادن تسهيلات برای خرید مواد اولیه  به توليدكننده ميتوانيم بسترسازي مناسبی در حمایت از تولید کالای دانش بنیان ایرانی كنيم.

وي در ادامه با اشاره به برگزاري نخستين رويداد حمايت از توليدات داخل با عنوان جشنواره «ایران ساخت» گفت:حمايت از توليدات دانش بنیان داخل مورد تاكيد مقام معظم رهبري است كه اميدوارم  جشنواره «ايران ساخت» اقدامي هدف دار را در اين مسير در پيش بگيرد.

جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» با اهداف «جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان « ، »حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی»، در بخش ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه های دیداری و شنیداری، رسانه های دیجیتال و ایده بازار به همت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری و به دبیر کلی پرویز کرمی و با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» از 16 تا 18 دی‌ماه سال جاری برپا می‌شود. آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره «ایران ساخت»، اول آذرماه 1395 است.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» به وب‌سایت www.iransaakht.ir مراجعه کنند.

 

تاریخ انتشار : 1395/08/29
کد : 71981
تعداد بازدید: 505