نشست هم‌اندیشی مخترعان و مبتکران برگزار شد

نشست هم‌اندیشی مخترعان و مبتکران ایلام با محوریت تجاری‌سازی ایده‌ها و اختراعات برگزار شد.

نشست هم‌اندیشی مخترعان و مبتکران ایلام با محوریت تجاری‌سازی ایده‌ها و اختراعات برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‌اندیشی مخترعان و مبتکران با حضور رئیس بنیاد نخبگان ایلام و جمعی از سرآمدان و مستعدان‌برتر بومی در این بنیاد برگزار شد.

در این نشست، رضا خانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام با اشاره به رویکردهای دولت تدبیر و امید در راستای بهبود فضای کسب‌وکار با نگرش اقتصاد دانش بنیان، گفت: دستگاه‌های اجرایی و نهادهای حمایتی باید ظرفیت خود را برای تجاری‌سازی حداکثری طرح‌ها و ایده‌های مخترعان، مبتکران و صاحبان‌ایده به‌کار گیرند، همچنین مخترعان و مبتکران باید اطلاعات خود را از آئین‌نامه‌های بنیاد ملی نخبگان افزایش دهند تا بتوانند با انطباق بیشتر فعالیت‌های خود با مفاد این آئین‌نامه‌ها، از تسهیلات اعطایی حداکثر استفاده را کنند.

وی همکاری و هماهنگی پارک علم‌وفناوری و مراکز رشد دانشگاهی با بنیاد نخبگان استان را در خور توجه توصیف کرد و شکوفایی اقتصاد دانش‌بنیان و بهبود فضای کسب‌وکار را هدف مشترک آنها دانست.

رئیس بنیاد نخبگان ایلام در بخش دیگری آئین‌نامه پشتیبانی از مخترعین برگزیده را تشریح و روند ارزیابی اختراعات در جشنواره‌های رویش را بیان کرد.

در ادامه این مراسم، مخترعین و صاحبان‌ایده به بیان دیدگاه‌ها، مسائل و مشکلات خود پرداخته و پیشنهاداتی جهت بهبود فضای کارآفرینی و تجاری‌سازی محصولات ارائه کردند. همچنین وضعیت شرکت‌های دانش‌بنیان در استان، نحوه حمایت از واحدهای فناور و طرح‌ها و ایده‌ها، لزوم توجه به قوانین تجاری‌سازی، ارتباط صنعت با دانشگاه، توجه به بازار هدف و نیازهای مشتریان بحث و بررسی شد.

لازم به ذکر است، کامران طاهرپور؛ رئیس پارک علم‌وفناوری ایلام، رضا یگانه؛ مدیر مرکز رشد واحدهای فناور استان، سرهنگ محمد نصرالهی؛ رئیس بسیج علمی، پژوهشی و فناوری ایلام، رضا اسماعیل‌بیگی؛ رئیس مرکز رشد پارک علم‌وفناوری استان ایلام از دیگر حاضران در نشست هم‌اندیشی مخترعان و مبتکران بودند.

 

 

تاریخ انتشار : 1395/07/13
کد : 71944
تعداد بازدید: 321