برگزاری رویداد فرهنگی اهدای هدیۀ ازدواج مستعدان برتر

رویداد فرهنگی اهدای هدیۀ ازدواج مستعدان برتر برگزار شد.

رویداد فرهنگی اهدای هدیۀ ازدواج مستعدان برتر برگزار شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ رویداد فرهنگی اهدای هدیۀ ازدواج با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان تهران، برخی از سرآمدان علمی و جمعی از مستعدا‌ن‌برتر در سالن همایش‌های بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

در این مراسم که با تلاوت آیایی از کلام‌وحی و پخش سرود ملی آغاز شد، یدالله اردوخانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان تهران با اشاره به اهمیت ازدواج بر نقش آن در پیشرفت علمی افراد خاصه مستعدان‌برتر تأکید کرد.

وی با بیان اینکه ازدواج سنت‌حسنه پیامبر(ص) و مورد تأکید دین مبین اسلام است، به تسهیلات اعطایی بنیاد ملی نخبگان اشاره کرد و افزود: جامعه مستعدان‌برتر دانشگاهی در دو بخش دانش‌آموخته و دانشجو تقسیم‌بندی شده‌اند و برای هر یک از این دو گروه بر اساس نیازسنجی انجام‌شده تسهیلاتی مطابق با نیازهای آنان در نظر گرفته شده است.

اردوخانی تصریح کرد: به دلیل اهمیت گسترش و نهادینه‌شدن فرهنگ ازدواج در جامعه مستعدان‌برتر، هر دو گروه دانش‌آموخته و دانشجو می‌توانند از تسهیلات ازدواج که در سبد فرهنگی حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان قرار دارد، بهره‌مند شوند.

در ادامه این مراسم، محمدعلی مظاهری؛ رئیس دانشکده تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی، سلامت‌روانی را یکی از نتایج ازدواج برشمرد و گفت: ازدواج برکات و نتایج بسیاری دارد که رسیدن به شخصیتی پایدار و سلامت‌روانی تنها یکی از خروجی‌های این اقدام پسندیده است.

وی افزود: بسط روابط خانوادگی و نظام‌مندشدن مناسبات در چارچوب خانواده، سلامت اجتماعی را در پی خواهد داشت.

مظاهری ادامه داد: طبق آیات قرآن، آرامش، مودت و رحمت از بزرگترین دستاوردهای ازدواج است که در سایۀ روابط دوسویه شکل می‌گیرد. به‌همین دلیل یکی از رازهای ازدواج موفق «خوب گوش دادن» به دیگری است. به‌عبارت دیگر گوش‌دادن در کنار صحبت‌کردن زمینه‌ساز ارتباط دوسویه و استحکام ازدواج است.

رئیس دانشکده تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی تصریح کرد: گرچه ساخت زندگی مشترک اقدامی بسیار دشوار است اما باید دانست هنر اصلی زوجین در نگه‌داشت ازدواج است.

در پایان این مراسم مستعدان‌برتر متأهل هدیۀ ازدواج خود را دریافت کردند.

 

تاریخ انتشار : 1395/07/11
کد : 71928
تعداد بازدید: 280