افزایش منزلت اجتماعی نخبگان از اهداف برگزاري اردوي «ماه خدا» است

دکتر اخوان گفت: سومین سال برگزاری اردوي «ماه خدا» با کیفیت بهتری و با حضور تعداد بیشتری از نخبگان و استعدادهای برتر، نسبت به سال‌های گذشته برگزار مي‌شود.

دکتر اخوان گفت: سومین سال برگزاری اردوي «ماه خدا» با کیفیت بهتری و با حضور تعداد بیشتری از نخبگان و استعدادهای برتر، نسبت به سال‌های گذشته برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني بنياد ملي نخبگان، دکتر سید حسین اخوان، رئیس بنیاد نخبگان استان قم با اشاره به اینکه اردوي فرهنگی-آموزشی ماه خدا از 14 تیرماه به مدت 12 روز تا 26 تیرماه در مشهد مقدس برگزار مي‌شود، گفت: اردو «ماه خدا» از 7 تا 19 ماه مبارک رمضان (14 تا 26 تیر ماه)، به صورت دوره‌های ملی، ذیل برنامه‌های ملی فرهنگی بنیاد ملی نخبگان به منظور ارتقاء سطح دینی و ارتباط بیشتر با اهل البیت(ع) و همچنین افزایش منزلت اجتماعی نخبگان و استعدادهای برتر در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

مجري اردوي فرهنگي-آموزشي «ماه خدا3» با اشاره به نحوه ثبت نام افراد در این برنامه افزود: پس از اعلام فراخوان عمومی توسط بنیاد ملی نخبگان، 200 نفر در این طرح ثبت نام کردند که از بین آنان 120 نفر بعد از تائید افتخارات توسط معاونت فرهنگی بنیاد ملی نخبگان، ثبت نام نهایی شدند. این تعداد که متشکل از 50 درصد خواهران و50 درصد برادران است، شامل رتبه‌های برتر کنکور سراسری، رتبه‌های برتر المپیادهای دانش آموزی و دانشجویی، برگزیدگان جشنواره‌های علمی، استادیاران جوان و همچنین اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها هستند.

دکتر اخوان زمان افتتاحیه را شنبه چهاردهم تیرماه اعلام کرد و ادامه داد: در این دوره کلاس‌هایی در زمینه‌های معرفت شناسی، انسان شناسی، فلسفه حقوق، فلسفه سیاست، فلسفه اخلاق و خداشناسی فلسفی در دو بخش خواهران و برادران و با تفکیک سطح علمی افراد در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برگزار خواهد شد. در پایان این کلاس‌ها آزمون برگزار می‌شود و از هر کلاس سه نفر و در مجموع به 18 نفراز برگزیدگان این آزمون‌ها، گواهینامه معتبر اهداء خواهد شد.

وی در پایان ضمن اشاره به کیفیت برنامه‌های فرهنگی-مذهبی در این دوره افزود: علاوه بر زیارت امام هشتم(ع) و مراسم‌های مذهبی چون شبی با قرآن، مسابقات قرآن و مسابقات ترتیل، برنامه‌های تفریحی جانبی و ورزشی نیز برای شرکت کنندگان در این مراسم در نظر گرفته شده است.

تاریخ انتشار : 1393/04/11
کد : 71905
تعداد بازدید: 448