حمایت از اجرای 14 طرح پژوهشی میان گروهی

14 طرح پژوهشی میان گروهی توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای اجرا، پشتیبانی شد.

14 طرح پژوهشی میان گروهی توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای اجرا، پشتیبانی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی بنیاد ملی نخبگان، اعضای کارگروه میان گروهی  صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی (بنیاد ملی علم ایران) در آخرین نشست خود ضمن بررسی 21  طرح داوری شده در کارگروه، با پشتیبانی مادی و معنوی از 14 طرح پژوهشی موافقت کردند.

در این نشست 4 طرح پژوهشی دریافتی جدید توسط کارگروه مورد بررسی قرار گرفت. همچنین طرح‌های تصویب شده در زمینه‌هایی همچون نانو حامل برای دارو رسانی، شیمی دارویی، مهندسی بافت، حسگر نوری، نانو ذرات برای دارو رسانی،  فیتوشیمی، نانو ذرات و بیو مکانیک هستند. تهیه و انتشار کتاب و مقاله در مجلات ISI ، ساخت نمونه محصول، ثبت اختراع و تولید دانش فنی از جمله تعهدات طرح‌های مصوب است.

این کارگروه از سال 83 فعالیت خود را با حمایت از توسعه پژوهش‌های میان رشته‌ای و میان گروهی در حوزه علوم تجربی آغاز کرد که ضمن تعیین عرصه‌های اولویت دار صندوق براساس اسناد بالادستی و نیاز کشور، به بررسي و ارزیابی طرح‌هاي پژوهشی پژوهشگران با موضوعات بين رشته‌اي که در نقشه جامع کشور، برنامه پنجم توسعه و نقشه سلامت کشور تعیین شده، می پردازد. اعضای اين کارگروه از برجسته ترين استادان و هيات علمي دانشگاه هاي برتر کشور در رشته هاي مهندسي پليمر، مهندسي بافت، مهندسي پزشکي، داروسازي، توانبخشي و محيط زيست هستند.

 

تاریخ انتشار : 1395/02/11
کد : 71899
تعداد بازدید: 418