آیین اختتامیه اردوی فرهنگی-آموزشی ماه خدا(3) در مشهد برگزار شد

آیین اختتامیه اردوی فرهنگی-آموزشی ماه خدا(3) در سالن هتل میثاق مشهد با حضور معاون فرهنگی و امور نخبگان، مدیران و مسئولان بنیاد ملی نخبگان،نخبگان و استعدادهای برتر کشوری برگزار شد.

آیین اختتامیه اردوی فرهنگی-آموزشی ماه خدا(3) در سالن هتل میثاق مشهد با حضور معاون فرهنگی و امور نخبگان، مدیران و مسئولان بنیاد ملی نخبگان، نخبگان و استعدادهای برتر کشوری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، دکتر سید حسین اخوان علوی، رئیس بنیاد نخبگان استان قم در این مراسم اظهارکرد: نخبگان 20 استان در فراخوان برنامه اردوی فرهنگی- آموزشی ماه خدا (3) ثبت نام کردند که 119 نفر از آنها در این اردو شرکت دارند.

رئیس ستاد برگزاری اردوی فرهنگی-آموزشی ماه خدا(3) ضمن تشکر از تمامی عوامل اجرایی و ارگان‌هایی که در برگزاری اردوی ماه خدا با این نهاد همکاری کردند، عنوان کرد: برنامه های اردو شامل زیارت از حرم مطهر امام رضا (ع)،48 ساعت برنامه آموزشی، بیش از 70 ساعت خدمات مشاوره ای ،برگزاری جلسات هم اندیشی، برگزاری مسابقه دلنوشته ها بین شرکت کنندگان و برگزاری برنامه های تفریحی بود.

هیچ مکتبی به اندازه اسلام به انسان بها نداده است

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمين دکتر الهي‌راد گفت: این اردو یک دوره برای عقلانی سازی تدین بود.

وی ادامه داد: دو دسته انسان هستند ،عده ای که هر چیزی را راحت و بدون پژوهش قبول می کنند و عده ای دیگر که هر چیز را رد می کنند و ما با تمرین عقلانی باید از این دو دسته فاصله بگیریم و مهمترین ثمره این اردو همین پرورش نگاه عقلانی است که باید ملاکی نیز برای سایر رفتارهای ما قرار گیرد.

وی افزود: استعداد های درخشان و نخبه  نباید به مسائل دینی سطحی نگاه کنند و به گفته رهبری سطحی نگری  است که ضربه زیادی به دین میزند لذا باید با این امر مقابله شود.

دکتر الهی راد اظهار کرد: بعد از انقلاب اسلامی ایران که ما درگیر جنگ بودیم اتاق فکر دشمن یک موضوع حمله به مبانی و اندیشه های اسلامی را محور کار خود قرار داد و با نگاهی گذرا به سخنرانی ها،همایش ها،کتابها و... در اوایل دهه هفتاد می توان به این موضوع پی برد.

وی در ادامه افزود: محور فکری جریان روشنفکری از ابتدا در ایران این بود که تنها زمانی میتوانیم پیشرفت کنیم که غربی شویم و این تمرین و القاء وابستگی بود.

حجت الاسلام والمسلمين دکتر الهي راد اضافه کرد: ما باور نداشتیم که میتوانیم فکر کنیم،تولید کنیم و در نهایت شاهد پیشرفتمان باشیم اما به برکت انقلاب اسلامی ایران و جوانان نخبه در شرایط فعلی علیرغم فشارها و تحریم ها پیشرفت زیادی داشته ایم.

مدير آموزش‌هاي آزاد موسسه آموزشي پژوهشي امام خميني گفت: خودباوری امروزی محصول انقلاب اسلامی است و ما بایستی عقلانیت را ملاک قرار داده و هر چیزی را چشم بسته نپذیریم و رد نکنیم.

گفتنی است، در این مراسم دکتر ادیبی رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان، دکتر سرگلزایی رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی نیز حضور داشتند.

 

تاریخ انتشار : 1393/04/25
کد : 71894
تعداد بازدید: 589