تفاهمنامه همكاري بین معاونت علمی و صنعت نفت امضا شد

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت تفاهمنامه مشترک همکاری امضا کردند.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت تفاهمنامه مشترک همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، اين تفاهم نامه بين معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري به نمايندگي علی وطنی، معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شركت سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي كاركنان صنعت نفت امضا شد.

اهداف تعیین شده برای امضای این تفاهمنامه شامل سرمايه گذاري صندوق در طرحهاي پيشنهادي معاونت بويژه در زمينه هاي محصولات دانش بنيان، بالادستي نفت و گاز، پالايش و پايين دستي (نفت، گاز و پتروشيمي) است.

همچنین معرفي سرمايه گذاران داخلي و خارجي جهت مشاركت با صندوق و تامين مالي پروژه ها، تبادل اطلاعات در حوزه هاي صنعتي و اقتصادي برای ايجاد بانك اطلاعاتي در صندوق، خدمات مشاوره اي به منظور استفاده از توان فني، مهندسي معاونت و شركت هاي تابعه صندوق در پروژه هاي طرفين و تشريك مساعي و حضور نمايندگان مطلع و با تجربه معاونت در كارگروه هاي تخصصي (بالادستي، پايين دستي و ...) صندوق.

در این تفاهنامه در خصوص نحوه اجراي همكاري مشترك آمده است که كليه همكاري‌هاي ميان معاونت و صندوق در خصوص موضوعات مورد توافق، پس از اخذ مجوزهاي لازم در چارچوب قراردادهاي جداگانه تنظيم و با امضاء طرفين لازم الاجرا خواهند شد و نحوه همكاري طرفين در كارگروه راهبري مشخص خواهد شد.

همچنین كارگروه مشترك راهبري متشكل از نمايندگان هر يك از طرفين خواهد بود و هر يك از طرفين مي‌توانند در هر زمان با اعلام قبلي و كتبي به طرف مقابل، هر يك از نمايندگان خود را تغيير دهد.

در ادامه تفاهمنامه مذکور آمده است؛ معاونت طرح هاي پيشنهادي خود را كه داراي توجيه مناسب اقتصادي هستند در قالب يك طرح كسب و كار (BP) و يا طرح توجيهي (FS) مناسب و به روز كه صندوق بتواند از نظر فني، بازار و اقتصادي آنرا مورد ارزيابي قرار دهد ارائه نمايد و صندوق نيز پس از بررسي و ارزيابي طرح فوق نتيجه ارزيابي را به معاونت اعلام خواهد کرد.

اين تفاهم‌نامه براي مدت 3 سال از تاريخ تنظيم معتبر است و بازنگري، اصلاح و يا تغييرات در مفاد و نيز تمديد آن با توافق طرفين امكانپذير خواهد بود و در صورت اتمام مدت اعتبار و عدم تمديد آن، انجام كليه تعهدات ناتمام هر يك از طرفين الزامي است.

در این تفاهمنامه تاکید شده است؛ با هدف تحقق مفاد اين تفاهم نامه و پيگيري امور، كارگروهي متشكل از 4 نفر (2 نفر از هر طرف) به عنوان كارگروه مشترك نمايندگان تشكيل و اين كميته از طريق برگزاري جلسات مستمر، عملياتي شدن محورهاي توافقات في مابين را پيگيري و صورت جلسات مواردي كه تفاهم می شود را برای اطلاع و اقدام مديريت شركت متبوع ارسال می کند.

چنانچه هر يك از طرفين قبل از انقضاي زمان تفاهم‌نامه از اجراي كامل تفاهم‌نامه يا برخي از پروژه‌هاي در حال پيگيري انصراف دهد مي‌بايست نخست يك ماه قبل به اطلاع طرف مقابل برساند ثانيا به تعهدات پذيرفته شده قبلي پايبند بوده و به گونه‌اي از اين تفاهم‌نامه خارج شود كه موجب ضرر و زيان طرف مقابل نشود.

 

تاریخ انتشار : 1393/11/26
کد : 71879
تعداد بازدید: 428