کیش میزبان هفدهمين همايش صنايع دريايي ايران خواهد بود

جزیره کیش، امسال میزبان هفدهمین همایش صنایع دریایی و نمایشگاه بین‌المللی دریایی ایران است که از اول تا چهارم دی با حمایت ستاد توسعه دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری ارگان‌های دریایی در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

جزیره کیش، امسال میزبان هفدهمین همایش صنایع دریایی و نمایشگاه بین‌المللی دریایی ایران  است که از اول تا چهارم دی با حمایت ستاد توسعه دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری ارگان‌های دریایی در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، کشور عزيز ما ايران تجلی‌گاه نعمتهای بيشمار الهی است و يکی از اين نعمت های بزرگ، قرارگرفتن کشور ايران در يک موقعيت جغرافيايی استراتژيک و داشتن حدود 3000 کيلومتر مرز آبی در شمال و جنوب کشور با منابع غنی نفت و گاز، آبزيان بيشمار و جايگاه ممتاز حمل و نقل بين‌المللی، خصوصاً مسيرهای حساس انتقال نفت و گاز و مجاورت با بنادر مهم و پر رفت و آمد بوده و اين منابع عظيم و پتانسيل‌های موجود می‌تواند در توليد ناخالص ملی و درآمدهای کشور تأثير بسزايی داشته و زمينه‌های فعاليت و موفقيت‌های بزرگی را برای يک صنعت عظيم دريايی که متضمن اشتغالزايی، محروميت‌زدايی، رشد اقتصادی، ارتقاء بهره‌وری و فن‌آوری باشد فراهم آورده است.  

بر همین اساس، برگزاری همایش‌هایی تحت عنوان همایش صنایع دریایی می‌تواند محل مناسبی برای طرح مسائل و تدوین روشهای ارتقاء و توسعه این صنعت باشد. بر این اساس این انجمن شروع به برگزاری همایش‌های صنایع دریایی کرد. و در این همایش به طرح مسائل و تدوین روشهای ارتقاء و توسعه در حوزه دریا پرداخته خواهد شد.

این همایش با محوریت برنامه ریزی و اقتصاد دریایی، سرمایه های انسانی، حمل و نقل و خدمات دریایی، قوانین ، مقررات و استانداردها، کاهش سوانح دریایی و علوم دریایی و شرایط محیطی و شرکت های دانش بنیان حوزه دریا برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است، در آیین افتتاحیه که یکم دی ماه برگزار می شود با حضور مسئولین کشوری و تعدادی از وزیران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرماندهان نیروی دریایی ارتش و سپاه، رئیسان سازمان ها و انجمن های مرتبط با حوزه دریانورد و کشتیرانی، انجمن مهندسی دریایی، استادان و صاحب نظران این عرصه حضور دارند.

 

 

تاریخ انتشار : 1394/09/30
کد : 71833
تعداد بازدید: 238