یکشنبه 11 خرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

کیش میزبان هفدهمين همايش صنايع دريايي ايران خواهد بود

جزیره کیش، امسال میزبان هفدهمین همایش صنایع دریایی و نمایشگاه بین‌المللی دریایی ایران است که از اول تا چهارم دی با حمایت ستاد توسعه دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری ارگان‌های دریایی در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

جزیره کیش، امسال میزبان هفدهمین همایش صنایع دریایی و نمایشگاه بین‌المللی دریایی ایران  است که از اول تا چهارم دی با حمایت ستاد توسعه دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری ارگان‌های دریایی در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، کشور عزيز ما ايران تجلی‌گاه نعمتهای بيشمار الهی است و يکی از اين نعمت های بزرگ، قرارگرفتن کشور ايران در يک موقعيت جغرافيايی استراتژيک و داشتن حدود 3000 کيلومتر مرز آبی در شمال و جنوب کشور با منابع غنی نفت و گاز، آبزيان بيشمار و جايگاه ممتاز حمل و نقل بين‌المللی، خصوصاً مسيرهای حساس انتقال نفت و گاز و مجاورت با بنادر مهم و پر رفت و آمد بوده و اين منابع عظيم و پتانسيل‌های موجود می‌تواند در توليد ناخالص ملی و درآمدهای کشور تأثير بسزايی داشته و زمينه‌های فعاليت و موفقيت‌های بزرگی را برای يک صنعت عظيم دريايی که متضمن اشتغالزايی، محروميت‌زدايی، رشد اقتصادی، ارتقاء بهره‌وری و فن‌آوری باشد فراهم آورده است.  

بر همین اساس، برگزاری همایش‌هایی تحت عنوان همایش صنایع دریایی می‌تواند محل مناسبی برای طرح مسائل و تدوین روشهای ارتقاء و توسعه این صنعت باشد. بر این اساس این انجمن شروع به برگزاری همایش‌های صنایع دریایی کرد. و در این همایش به طرح مسائل و تدوین روشهای ارتقاء و توسعه در حوزه دریا پرداخته خواهد شد.

این همایش با محوریت برنامه ریزی و اقتصاد دریایی، سرمایه های انسانی، حمل و نقل و خدمات دریایی، قوانین ، مقررات و استانداردها، کاهش سوانح دریایی و علوم دریایی و شرایط محیطی و شرکت های دانش بنیان حوزه دریا برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است، در آیین افتتاحیه که یکم دی ماه برگزار می شود با حضور مسئولین کشوری و تعدادی از وزیران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرماندهان نیروی دریایی ارتش و سپاه، رئیسان سازمان ها و انجمن های مرتبط با حوزه دریانورد و کشتیرانی، انجمن مهندسی دریایی، استادان و صاحب نظران این عرصه حضور دارند.

 

 

تاریخ انتشار : 1394/09/30
کد : 71833
تعداد بازدید: 132

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601