شرکت‌های دانش‌بنیان با «فناور» به تلویزیون می‌روند

برنامه «فناور» با حمایت و مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در شبکه چهار سیما رویدادهای علمی مرتبط با شرکت های دانش بنیان را بررسی و تحلیل می‌کند.

برنامه «فناور» با حمایت و مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در شبکه چهار سیما رویدادهای علمی مرتبط با شرکت های دانش بنیان را بررسی و تحلیل می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، «فناور» عنوان برنامه ای است که از این پس با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با عنايت به منويات رهبر معظم انقلاب اسلامي درباره شناسایی و معرفی شركت هاي دانش بنيان و فرهنگسازی توليد علم، از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد. این برنامه در راستای فرهنگسازی برنامه اقتصاد دانش بنیان در کشور و معرفی دستاوردها و فعالیت های شرکت های دانش بنیان و کسب و کارهای نوین، تولید شده است. 

در برنامه «فناور» که روزهای پنجشنبه ساعت 22 از شبکه چهار پخش خواهد شد، يك يا چند رويداد علمي با رويكرد و محوریت شركت هاي دانش‌بنيان و ایده علم تا عمل بررسي می شود. همچنین هر هفته گزارش هاي مستندي از آثار و رويدادهاي علمي كشور را در این برنامه با کیفیت فول اچ دی، به مخاطبان ارائه خواهد شد.

در نخستین قسمت این برنامه، مستندي از طرح کلان ملی تونل بادي که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرا و به تازگی در مشهد مقدس رونمایی شده است، پخش خواهد شد. 

برنامه «فناور» با مشارکت ستاد اطلاع رسانی و فرهنگسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شبکه چهار سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و به تهیه کنندگی ابوالفضل صفری، پنجشنبه‌ها ساعت 22 پخش و جمعه ها ساعت 10:30 باز پخش مي‌شود.

بنا بر این گزارش، ستاد اطلاع رسانی و فرهنگسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تاکنون مجموعه مستندهای علم و فناوری «آشنایی با کسب و کارهای نوین»، «فناور»، «نسیم دانش»، «نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران»، «مشاعره دانشجویی» و «انیمیشین علم و فناوری (دیرین دیرین)» را تولید و در قالب لوح های فشرده در مراکز دانشگاهی، علمی و فرهنگی سراسر کشور، در اختیار علاقه مندان قرار داده است. 

تاریخ انتشار : 1394/04/31
کد : 71829
تعداد بازدید: 476