شنبه 27 دی 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با حضور رئیس جمهور، هفتمین همایش ملی نخبگان جوان آغاز به کار کرد

هفتمین همایش ملی نخبگان جوان با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری و بیش از هزار نخبه و استعداد برتر صبح سه شنبه در پژوهشگاه نیرو آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان،در مراسم افتتاحیه هفتمین همایش ملی نخبگان که سالن خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شد،دکتر نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهوری،دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان، دکتر هاشمی وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی، دکتر توفیقی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش، حسین فریدون رئیس دفتر بازرسی رئیس جمهور، دکتر صادق و دکتر آشنا مشاوران عالی رئیس جمهور حضور داشتند.

دکتر آریا الستی در مراسم افتتاحیه هفتمین همایش ملی نخبگان با اشاره به حضور هزار و 100 استعداد برتر تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان در هفتمین همایش ملی نخبگان جوان گفت: همایش امسال با شعار امید به تحقق حماسه اقتصادی با تدبیر نخبگان که تلفیقی از شعار دولت یازدهم و شعار سال جاری است،برگزار می شود.

وی افزود: در این همایش به گفتگو درباره نحوه تاثیرگذاری نخبگان پرداخته و عمدتا سرآمدان تجریبات موفق آمیز خود را برای  راهنمایی و امیدبخشی به جوانان مستعد در این هماش ارائه می دهند.

به گفته دکتر الستی طی دو روز برگزاری هفتمین همایش ملی نخبگان جوان، چهار سخنرانی کلیدی و 20 سخنرانی در نشست های علمی ارائه خواهند شد و غرفه هایی از فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و هنری استعدادهای برتر و نخبگان تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به دیدار استعدادهای برتر حاضر در هفتمین همایش ملی نخبگان جوان با مقام معظم رهبری طی مراسمی فردا چهارشنبه هفدهم مهرماه گفت: دراین دیدار تعدادی از استعدادهای برتر نظرات خود را ارائه داده و در نهایت از سخنان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی استفاده خواهیم کرد.

به گفته دکتر الستی در روز پنج شنبه نیز برای شرکت کنندگان در هفتمین همایش ملی نخبگان جوان بازدیدهای علمی و فرهنگی تدارک دیده شده است.

معاون پژوهش و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان تصرح کرد: طی سالهای گذشته بنیاد ملی نخبگان به فرمان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی این توفیق را یافته است که ارزیابی عمیقی از نتایج عملکرد خود و سایر نهادهایی که در موضوع نخبگان فعالیت می کنند داشته باشد تا در نهایت مجموعه نتایج در قالب سند راهبردی کشور در امور نخبگان به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برساند.

دکتر الستی خاطرنشان کرد: برخی رویکردهای اساسی که اقدامات پیشنهادی این سند بر مبنای آنها تبین شده است شامل پذیرش اصل تنوع در مقابل رویکرد یکسان سازی، ارائه تعریف برای مسیر نخبگی و شفاف سازی مراحل استعدادهای برتر ،متخصص، خبره و سرآمد و نخبه، اولویت دهی به وسعت بخشیدن به دامنه نخبگی و تمرکز بر خوب فراگیر در مقابل عالی محدود،اولویت دهی به فرصت آفرینی برای انجام فعالیت های نخبگانی در جهت حل مسائل و پیشبرد اهداف جامعه ایران اسلامی،اتخاذ رویکرد کنش گرانه در شناسایی نخبگان و استعدادهای برتر به جای رویکرد منفعلانه و خود اظهارانه، تاکید بر کشف استعدادها با رویکرد نامشهود و نامحسوس به جای نشان دار کردن و برچسب زدن، توانمندسازی در محیط طبیعی و واقعی جامعه نه در محیطی جدا و منفک از آن ، تاکید بر برنامه ریزی برای اثرگذاری اجتماع نخبگانی در جامعه مبتنی بر رویکرد نهاد محور، نظام نخبگانی مطلوب و کارا دارای ساختاری غیرمتمرکز و توزیع یافته در مقابل دیدگاه متمرکز است.

وی افزود: بنابراین بنیاد ملی نخبگان به جای ورود مستقیم به عرصه اجرا و تصدی گری باید وظیفه سیاستگذاری این نظام و نظارت بر عملکرد آن را باید به عهده داشته باشد.

دکتر در پایان خاطرنشان کرد: رجای واثق دارم که دولت تدبیر با اهتمام ویژه به اجرای برنامه ها و اقدامات ابلاغ شده درا ین سند ملی، امید رسیدن به یک جامعه نخبگانی کارا و پویا را در آینده نزدیک زنده نگهدارد.

تاریخ انتشار : 1392/07/16
کد : 71818
تعداد بازدید: 493

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601