تسهیلات لیزینگ محصولات دانش‌بنیان از مرز 100 میلیارد ریال فراتر رفت

106 میلیارد ریال تسهیلات لیزینگ برای خرید محصولات دانش‌بنیان شرکت‌های دانش‌بنیان مصوب شده است.

106 میلیارد ریال تسهیلات لیزینگ برای خرید محصولات دانش‌بنیان شرکت‌های دانش‌بنیان مصوب شده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، اکبر قنبرپور رییس مرکز فن بازار ملی معاونت علمی با اعلام این خبر گفت: طرح لیزینگ محصولات دانش‌بنیان با انعقاد تفاهم‌نامه بین مرکز فن بازار ملی ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی از ابتدای آذرماه سال 1393 شروع شده است و در طی 9 ماه گذشته پس از طی فاز اولیه آن در سال 93، تاکنون به 31 شرکت و معادل 106 میلیارد ریال تخصیص یافته است.

وی توضیح داد:60 پرونده دیگر به ارزش 350 میلیارد ریال نیز توسط کارگزاران سراسر کشور در حال تکمیل و ارسال به صندوق نوآوری و شکوفایی است و برای اجرای این طرح، در حال حاضر 40 کارگزار تبادل فناوری در سراسر کشور (18 استان) در این طرح مشغول بازاریابی محصولات دانش‌بنیان بوده و با فعالیت آن‌ها پیش‌بینی می‌شود تعداد این تسهیلات افزایش یابد.

قنبرپور عنوان کرد: تسهیلات لیزینگ به کلیه خریداران محصولات دانش‌بنیان تولید شده توسط شرکت‌های دانش‌بنیان قابل تخصیص است و لیست شرکت‌های دانش بنیان در سامانه www.daneshbonyan.ir قابل رویت است. این تسهیلات به میزان 70 درصد مبلغ قرارداد یا پیش فاکتور با نرخ 9 درصد و دوره بازپرداخت حداکثر 36 ماهه اعطا می‌شود.

رییس مرکز فن بازار ملی معاونت علمی خاطرنشان کرد: با مذاکرات صورت گرفته، محدودیتی از نظر منابع مالی برای اعطای این تسهیلات از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی نبوده و متقاضیان می‌توانند ضمن تعامل با کارگزاران تبادل فناوری فن‌بازار که لیست آن از طریق آدرس اینترنتی فن بازار به نشانی www.techmart.ir در دسترس است، درخواست خود را ارائه دهند.

 

تاریخ انتشار : 1394/06/09
کد : 71808
تعداد بازدید: 312