حمایت وزارت آموزش و پرورش از برگزاری جشنواره دانش‌آموزی دریا

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: وزارت آموزش و پرورش تمام تلاش خود را برای برگزاری هر چه بهتر جشنواره دانش آموزی دریا خواهد کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: وزارت آموزش و پرورش تمام تلاش خود را برای برگزاری هر چه بهتر جشنواره دانش آموزی دریا خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان
، دکتر محمدسعید سیف دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و برخی از اعضای ستاد برگزاری جشنواره دانش آموزی دریا در نشستی مشترک با دکتر حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، درباره راهکارهای برگزاری مناسب تر این رویداد دانش‌آموزی، به تبادل نظر پرداختند.

در ابتدای این نشست، دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی گزارشی از فعالیت های انجام شده در قالب این جشنواره ارائه کرد و ضمن اشاره به فراخوان انجام شده در میان دانش آموزان گفت: تاکنون آثار زیادی از کل کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال و به دلیل تقاضاهای فراوان مهلت ارسال آثار تا 10 شهریور سال جاری تمدید شده است.

سیف همچنین به برخی بازدیدهای دانش آموزی انجام شده در شهرهای ساحلی با همکاری بنیاد ملی نخبگان اشاره کرد و خواستار همکاری بیشتر وزارت آموزش و پرورش در اجرای برنامه های این جشنواره دانش آموزی شد.
کفاش نیز در ادامه با تاکید بر لزوم ایجاد شرایطی برای توجه دانش‌آموزان به دریا به عنوان یک مقوله ملی ابراز کرد: وزارت آموزش و پرورش نیز تمام تلاش خود را برای برگزاری هر چه بهتر این جشنواره خواهد کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش خواستار فراگیرتر شدن برگزاری این جشنواره در سطح دانش آموزان کشور شد و ادامه داد: در جشنواره دوم می توان با برنامه ای مدون و همکاری بیشتر آموزش و پرورش شاهد حضور تعداد بسیار بیشتری از دانش آموزان در این جشنواره بود.

دریادار آل احمد رییس دفتر پژوهش های نظری و مطالعات راهبردی نداجا نیز در این دیدار بر ضرورت فعالیت های ترویجی و فرهنگی در سطح دانش آموزی تاکید کرد و از معاون وزیر آموزش و پرورش خواست شرایطی فراهم آید تا در بهتر برگزار شدن این جشنواره از ظرفیت های آموزش و پرورش استفاده شود.
در بخش دیگری از این نشست، مقرر شد، وزارت آموزش و پرورش در بخش های مختلف این جشنواره به ویژه در حوزه اطلاع‌رسانی فعالیت و همکاری خود را افزایش دهد.

براساس این گزارش، نمایندگان برخی نهادهای دریایی و همچنین تنی چند از مدیران وزارت آموزش و پرورش در این نشست حضور داشتند.

نخستین جشنواره دانش آموزی دریا با شعار «دریا مسیر پیشرفت» به همت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهرماه سال جاری در تهران برگزار می شود.

 

تاریخ انتشار : 1394/04/29
کد : 71806
تعداد بازدید: 318