سایت بنیاد هوافضا در استان فارس راه‌اندازی می‌شود

سایت بنیاد هوافضا شاخه فارس با هدف توسعه فرهنگ هوافضا بین اقشار جامعه راه‌اندازی خواهد شد.

سایت بنیاد هوافضا شاخه فارس با هدف توسعه فرهنگ هوافضا بین اقشار جامعه راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، محمدمهدی علیشاهی، عضو هیات علمی دانشگاه شیراز در مراسم گشایش بنیاد هوافضا در دانشگاه شیراز گفت: هدف از راه‌اندازی این بنیاد توسعه فرهنگ هوافضا بین اقشار جامعه، آشنایی بیشتر با این صنعت و ایجاد پل ارتباطی بین دانشگاه و صنعت هوافضا است.

استاد دانشکده مکانیک دانشگاه شیراز گفت: به دنبال آن هستیم که موزه هوافضا در محل موزه تاریخ طبیعی و تکنولوژی دانشگاه شیراز ایجاد شود و از این طریق زمینه آشنایی را برای مردم فراهم کنیم.

چهره ماندگار کشور در مهندسی مکانیک، به توانمندی‌های فراوان دانشگاهیان دانشگاه شیراز و ظرفیت‌های مناسب این دانشگاه در عرصه هوافضا اشاره و خاطرنشان کرد: اگر حمایت مناسبی از دانشگاه انجام شود، می‌توان با سرعت بیشتر، اقدامات خوبی در بخش‌های فرهنگی، تجاری و صنعتی در زمینه هوافضا انجام داد.

 

مجید ارشاد، رییس دانشگاه شیراز هم باتاکید بر همکاری و تعامل همه ‌جانبه دانشگاه با بخش‌های مختلف، از آمادگی این دانشگاه برای ارائه راهکارهای عالمانه در جهت حل مسائل کشور خبر داد.

ارشاد اضافه کرد: فعالیت‌های مشترک بین دانشگاه شیراز و فعالان عرصه هوافضا، روز به روز گسترش یابد.
سیدمهدی فرحی، رییس سابق سازمان هوا فضای وزارت دفاع هم در این مراسم گفت:  بنیاد هوا فضای دانشگاه شیراز در واقع سکوی پرش برای هوا فضای استان فارس است.

وی افزود: مجموعه‌ای مانند دانشگاه شیراز می‌تواند در گسترش فعالیت‌های هوافضای کشور نقش آفرین باشد.
فرحی تصریح کرد: علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه، در مباحث چهارگانه هوافضا یعنی "هوایی، هوانوردی، موشکی و فضایی"، توسعه خوبی در کشورمان رخ داده است.

احمد عریان، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز نیز گفت: سالانه از حدود 3 هزار پایان‌نامه در دانشگاه شیراز دفاع می‌شود و این آمادگی در دانشگاه وجود دارد که در قالب تفاهم‌نامه، بخشی از پایان‌نامه‌های دانشجویی به سمت موضوعات مورد نیاز کشور در عرصه هوا فضا هدایت شود.

عریان افزود: پهپاد تحقیقاتی دانشگاه شیراز و ایجاد سایت شبیه سازهوافضا، دو موضوعی است که اجرای آن می‌تواند بستر خوبی را برای گسترش فعالیت‌ها فراهم کند.

 

تاریخ انتشار : 1395/08/15
کد : 71791
تعداد بازدید: 764