آغاز ثبت نام جشنواره‌ نوآوری و شکوفایی زاگرس

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان از آغاز ثبت نام چهارمین جشنواره نوآوری و شکوفایی زاگرس در سایت بنیاد ملی نخبگان به آدرس bmn.ir خبرداد.

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان از آغاز ثبت نام چهارمین جشنواره نوآوری و شکوفایی زاگرس در سایت بنیاد ملی نخبگان به آدرس bmn.ir خبرداد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، دکتر ادیبی با بیان اینکه چهارمین جشنواره نوآوری و شکوفایی زاگرس طی روزهای چهارم تا ششم شهریور ماه سال جاری در کردستان برگزار می شود،گفت: چهارمین جشنواره منطقه‌ای نوآوری و شکوفایی زاگرس با رویکرد تجاری‌سازی اختراعات و نوآوری‌ها در سال «سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» در دو بخش داوری و تجاری سازی برگزار می‌شود و هدف از برگزاری این جشنواره‌ها ارزیابی و تجاری سازی اختراعات، ایجاد بستر مناسب جهت ارتباط مخترعان با سرمایه‌گذاران و ترویج فرهنگ کارآفرینی است.

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان ادامه داد: در بخش داوری جشنواره، اختراعاتی که سال ثبت آنها در سازمان ثبت شرکت­ها و مالکیت صنعتی، 1388 و بعد از آن است و برای نخستین بار در جشنواره‌های نوآوری و شکوفایی بنیاد ملی نخبگان شرکت می‌کنند، مورد ارزیابی و داوری قرار می‌گیرند.

دکتر ادیبی با بیان اینکه هر مخترع تنها می‌تواند یک اختراع را برای داوری در جشنواره ارائه کند، گفت: با توجه به معیارهای ارزیابی اختراعات در جشنواره، از قبیل مسائل علمی، نوآوری، کاربردی بودن و قابلیت تجاری سازی، توصیه‌ می‌شود مخترعان بهترین اختراع خود را جهت داوری به جشنواره ارائه کنند.

وی خاطر نشان کرد: مخترعانی که اختراعات آنها طی روزهای برگزاری جشنواره توسط داوران مورد تایید قرار گیرد، می‌توانند از اعتبار پژوهش و نوآوری سطح 3 بنیاد (3تا5 میلیون تومان اعتبار بلاعوض) برای تکمیل اختراع خود استفاده کنند.

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان، بهره‌مندی از تسهیلات نظام وظیفه و امکان حضور در بخش تجاری‌سازی جشنواره بین المللی نوآوری و شکوفایی فجر انقلاب اسلامی را که در بهمن ماه امسال در تهران برگزار شود، از دیگر تسهیلات بنیاد ملی نخبگان به برگزیدگان این بخش دانست و ادامه داد: مخترعانی که در سنوات قبل، اختراعات آنها از اعتبار پژوهش و نوآوری بنیاد ملی نخبگان بهره­‌مند شده است، می‌توانند با ارائه طرح کسب و کار مربوط به اختراع خود در بخش تجاری سازی جشنواره حضور پیدا کنند.

دکتر ادیبی تاکید کردند: در این بخش از شرکت‌ها و سرمایه‌ گذاران بخش‌های دولتی و خصوصی جهت مشارکت فعال در بخش تجاری سازی این جشنواره دعوت می‌شود.

گفتنی است، جشنواره اختراعات زاگرش با همکاری بنیادهای نخبگان استان ایلام،کرمانشاه، لرستان و همدان برگزار می شود.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

تاریخ انتشار : 1393/04/14
کد : 71774
تعداد بازدید: 690