وب‌سایت جشنواره «ایران‌ساخت» رونمایی شد

وب‌سایت جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران ساخت با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرکل جشنواره «ایران ساخت» رونمایی شد.

وب‌سایت جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران ساخت با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرکل جشنواره «ایران ساخت» رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، وب‌سایت جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران ساخت با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و پرویز کرمی دبیرکل این جشنواره و سیدمرتضی موسویان رییس مرکز رسانه های دیجیتال رونمایی شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن رونمایی از وبسایت جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت»، با توجه به اهمیت موضوع تولید محتوای دیجیتال اظهار کرد :محتوای دیجیتال و تولید آن امروزه یکی از اولویت‌های جدی در حوزه فرهنگسازی، فناوری و کارآفرینی است و حمایت از فناوران حوزه تولید محتوا باعث افزایش ثروت ملی خواهد شد.

جنتی افزود: از موارد ضروری برای رسیدن به توفیقات بیشتر در این زمینه، تدوین «نقشه راه تولید محتوای فرهنگی دیجیتال کشور» برای افق چشم انداز است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به افزایش آمار مخاطبان در شبکه مجازی و تولید محتوای دیجیتال تصریح کرد: امروزه حدود نود هزار کانال در یک شبکه اجتماعی رایج در کشور دایر است که از این بین حدود پنجاه هزار کانال آن شکلی از رسانه دارد. بر اساس برآوردهای انجام شده روزانه یک میلیون مطلب غیرتکراری در این کانال بارگذاری می‌شودو مخاطبین این کانال‌ها به چند ده میلیون می رسند، این در حالی است که تعداد تیراژ و شمارگان تمامی روزنامه‌های سنتی ما حدود یک میلیون نسخه تخمین زده می‌شود و این موضوع نشانگر اهمیت و ضرورت موضوع تولید محتوای دیجیتال در جامعه است .

جنتی به برگزاری جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» نیز اشاره کرد و گفت: برگزاری این جشنواره یک اتفاق خوب و اثرگذار برای حمایت از کالا و خدمات تولید ساخت داخل است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای برگزاری آن، اهتمام ورزیده است و امیدوارم برکات این رویداد را به زودی دریافت کنیم.

براساس این گزارش، این وب‌سایت دارای بخش‌های گوتاگونی است و ضمن دریافت آثار متقاضیان حضور در بخش های مختلف جشنواره، به معرفی اهداف، دستاوردها و نیز شرایط عمومی شرکت در این رویداد ملی و انعکاس خبری رویدادها، معرفی فعالان و دست اندرکاران جشنواره می‌پردازد.

علاقمندان می‌توانند ضمن مطالعه فراخوان و آیین‌نامه شرکت در جشنواره با ثبت نام و ارائه آثار خود به آدرس iransaakht.ir، در این رویداد ملی فرهنگی هنری شرکت کنند.

جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران ساخت به همت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری با هدف حمایت از تولیدات دانش‌بنیان ساخت ایران و با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» از 16 تا 18 دی‌ماه سال جاری برپا می‌شود.

 

تاریخ انتشار : 1395/07/17
کد : 71761
تعداد بازدید: 481