نقشه راه توسعه گیاهان دارویی و طب سنتی رونمایی شد

نقشه راه اجرایی سازی سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران رونمایی شد.

نقشه راه اجرایی سازی سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، با حضور سورنا ستاری (معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری)، محمود حجتی (وزیر جهادکشاورزی)، محمد مخبردزفولی (دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی)، معاونین معاونت علمی، معاونان وزارت جهادکشاورزی و جمعی از فناوران و متخصصان حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی، امروز 15 شهریورماه 95، از «نقشه راه توسعه گیاهان دارویی و طب سنتی» در  بخش تتریس (شرکت‌ها و طرح‌های برگزیده) سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران رونمایی شد.

این نقشه راه که از سال 1395 تا 1404 را در نظر دارد، به کوشش ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی تهیه‌شده است.

به گفته محمدحسن عصاره دبیر علمی این جشنواره و نمایشگاه «نقشه راه توسعه گیاهان دارویی و طب سنتی» برگرفته از «سند ملی گیاهان دارویی وطب سنتی» که توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین‌شده محسوب می‌شود.

دبیر ستاد توسعه فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی، بیان کرد: در تدوین این نقشه راه نمایندگانی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت معدن تجارت، وزارت علوم تحقیقات و فناوری، وزارت کار و امور اجتماعی، جهاد دانشگاهی، مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری، سازمان محیط زیست و سازمان استاندارد کوشش داشته‌اند.

در نقشه راه اجرایی سازی سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی برخی از ارگان‌های نام برده شده برنامه عملیاتی خود را تا سال 1404 ارائه کرده‌اند و به چشم‌انداز، مبانی و ارزش‌های بنیادین، اصول حاکم، زی نفعان و مفاهیم کلی اشاره شده است.

 

تاریخ انتشار : 1395/06/15
کد : 71758
تعداد بازدید: 329