شرکت دانش‌بنیان؛ واسطه‌ای میان ایده و تکنولوژی

دکتر داود دومیری گنجی، هدف شرکت‌های دانش‌بنیان را تجاري‌سازي نتايج تحقيقات و هم‌افزايي علم و ثروت با تأکید بر اقتصاد دانش محور در حوزه فناوري‌هاي برتر با ارزش افزوده بالا عنوان کرد و گفت: در واقع این شرکت‌ها واسطه میان ایده و تکنولوژی و از طرفی نیز مولد ایده‌های جدید و محوری هستند.

دکتر داود دومیری گنجی، هدف شرکت‌های دانش‌بنیان را تجاري‌سازي نتايج تحقيقات و هم‌افزايي علم و ثروت با تأکید بر اقتصاد دانش محور در حوزه فناوري‌هاي برتر با ارزش افزوده بالا عنوان کرد و گفت: در واقع این شرکت‌ها واسطه میان ایده و تکنولوژی و از طرفی نیز مولد ایده‌های جدید و محوری هستند.

دکتر داود دومیری گنجی، در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان ضمن بیان اینکه امروزه در حوزه امور پژوهشی و نوآوری، رقابت شدیدی میان کشورها وجود دارد، گفت: با در نظر گرفتن موضوع اقتصاد مقاومتی در کشور، توجه به تولید ایده و دانش از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی افزود: نهادینه کردن اقتصاد دانش‌بنیان در کشور از طریق تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان و حمایت از آنها می‌تواند تحول بزرگی در حوزه علم و فناوری کشور ایجاد کند.

دکتر دومیری در ادامه با تأکید بر اینکه شركت‌های دانش‌بنیان به منظور استفاده هرچه بیشتر از توانایی‌ها و ظرفیت‌های دانش‌فنی موجود در جامعه علمی و پژوهشی کشور ایجاد می‌شوند، خاطرنشان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان در واقع واسطه میان ایده و تکنولوژی و از طرفی نیز مولد ایده‌های جدید و محوری هستند.

رئیس بنیاد استان مازندران ادامه داد: در حقیقت، تولید ایده، تجاری‌سازی ایده، طراحی مدل‌های جدید کسب و کار و فروش آن در داخل و خارج از کشور، اهداف اصلی شرکت‌های دانش‌بنیان است.

وی در ادامه اظهار داشت: بر اساس قانون، هدف این شركت‌ها، تجاري‌سازي نتايج تحقيقات و هم‌افزايي علم و ثروت با تأکید بر اقتصاد دانش محور در حوزه فناوري‌هاي برتر با ارزش افزوده بالا است.

دکتر دومیری در پایان تأکید کرد: باید دانست برخورداری از امتیازاتی همچون معافیت از پرداخت مالیات و عوارض بازرگانی، تأمین بخش قابل ملاحظه‌ای از هزینه‌ها توسط وام‌های کم بهره بلند مدت و اولویت مشارکت در بخش‌های مختلف، می‌تواند راه را برای فعالیت هر چه بهتر شرکت‌های دانش‌بنیان و تاثیرگذاری آنها در اقتصاد کشور هموار می‌سازد.

 

تاریخ انتشار : 1393/10/10
کد : 71721
تعداد بازدید: 273