سومین نمایشگاه «ساخت ایران» پیشرفت‌های بسیارخوبی از نظر کمی و کیفی داشته است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران پیشرفت‌های بسیارخوبی از نظر کمی و کیفی نسبت به سال‌های قبل داشته و باعث افتخار است که جوانان تحصیلکرده ایران راه خود را درست پیدا کرده‌اند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران پیشرفت‌های بسیارخوبی از نظر کمی و کیفی نسبت به سال‌های قبل داشته و باعث افتخار است که جوانان تحصیلکرده ایران راه خود را درست پیدا کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، مهندس محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت داخل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باید کاری کنیم که تمام صنایع کشور در جهت توسعه فناوری حرکت کنند و به سمت ایجاد دانش جدید سوق یابند.

وی در خصوص سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران تصریح کرد: این نمایشگاه پیشرفت های بسیار خوبی از نظر کمی و کیفی نسبت به سال های قبل داشته و باعث افتخار است که جوانان تحصیلکرده ایران راه خود را درست پیدا کرده اند و برای توسعه فناوری و تولید محصولات ایرانی تلاش می کنند.

نعمت زاده با اشاره به وظیفه وزارت صنایع در این زمینه گفت: مهمترین وظیفه ما در این حوزه حمایت های مادی است که تلاش خود را می کنیم. صنایع را از نظر مالی حمایت کنیم.

وی خاطر نشان کرد: وزارت صنایع و معاونت علمی یکی هستند و جزئی از دولت محسوب می شوند فقط ما در سطح کلان صنایع را حمایت می کنیم و جزئیات حمایتی را به معاونت سپردیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شعار امسال گفت: با توجه به اینکه شعار امسال نیز همدلی و همزبانی است تمام تلاش خود را می کنیم تا با معاونت علمی همدلی کرده ودر خصوص حمایت از صنایع آنها را همراهی کنیم.

وی بیان کرد: یکی از مهمترین برنامه های ما توسعه صادرات محصولات ایرانی است که خوشبختانه با شکل گیری چنین نمایشگاهی، این اتفاق تسهیل شده است ولی باید در این زمینه بیشتر کار کنیم.

به گفته نعمت زاده، سرعت پیشرفت کارها در حوزه حمایت از صنایع بیشتر شده است و صندوق های مالی نیز با ارائه تسهیلات تولیدات شرکت های دانش بنیان را سرعت بخشیدند.

وی با پرهیز دادن از ورود مستقیم دولت در حمایت از صنایع گفت: با توجه به اینکه در دولت به دلیل وجود قوانین دست و پا گیر حمایت از صنایع با موانعی روبروست ترجیح می دهیم این کارها را به دست بخش خصوصی بسپاریم.

سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران از 4 تا 7 اردیبهشت ماه 94 به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نمایشگاه بین المللی تهران برپاست.

 

تاریخ انتشار : 1394/02/06
کد : 71720
تعداد بازدید: 384