نقش مهم بزرگان و مفاخر کشور در روند حرکتی نسل‌های آینده

مراسم نکوداشت «علامه ملاغلامحسین هراتی» از بزرگان علمی و دینی سمنان، با حضور استاندار برگزار شد.

مراسم نکوداشت «علامه ملاغلامحسین هراتی» از بزرگان علمی و دینی سمنان، با حضور استاندار سمنان برگزار شد.

اقدام و عمل؛ دولت-ملت؛ امیدوار و استوار

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مراسم نکوداشت شخصیت دینی و عرفانی ملا غلامحسین هراتی با حضور استاندار سمنان، شهردار سمنان و جمعی از نخبگان، سرآمدان و مستعدان‌‍‌برتر در فرهنگسراي كومش سمنان برگزار شد.

در این نشست، محمدرضا خبازی؛ استاندار سمنان با اشاره به جایگاه ویژه استان سمنان در تربیت و پرورش مفاخر علمی و فرهنگی، سمنان را استان علم، ادب، سياست و ديانت دانست و گفت: این استان در دوران‌های مختلف با تربیت شخصیت‌های فرهیخته و اندیشمند علمی، دینی و فرهنگی منشاء خدمات بسیاری در کشور بوده است.

وی با اشاره به فرمایش رهبری‌معظم‌انقلاب که سمنان را شهر دین و اخلاق معرفی کردند، به نقش مهم بزرگان و مفاخر کشور در روند حرکتی نسل‌های بعد اشاره کرد و افزود: تقوا، تعهد و پیشرفت جامعه تا حد بسیاری مرهون تلاش‌ و آثار وجودیِ بزرگان آن جامعه است. یکی از اقدامات این افراد، تربیت شاگردان مجرب است که سبب می‌شود روند حرکتی جامعه حفظ و یا حتی شدت بیابد.

خباز در ادامه با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی علامه هراتی، زهد و خدمت‌به‌مردم را دو شاخصه اصلی او دانست و گفت: جهد در علم، ساده‌زیستی و طاعت خداوند در همه حال، از ملاغلام‌حسین هراتی شخصیتی متمایز و برجسته ساخته بود.

حسین موسوی؛ شهردار سمنان نیز با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از دکتر اعوانی؛ برگزیده جایزه علامه طباطبایی و از بزرگان فلسفه شرق در سال گذشته، گفت: امروزه تکریم و تجلیل از بزرگان و پاسداشت خدمات ارزنده آنان یک ضرورت است.، سیره رفتاری مرحوم هراتی که سال‌ها امام‌جمعه سمنان بود، وی را به الگویی مناسب برای زندگی فردی و اجتماعی همگان مبدل کرد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدحسن اختری؛ دبیرکل مجمع‌جهانی اهل‌بیت علیهم‌السلام نیز، تواضع و فروتنی را از بارزه‌های رفتاری مرحوم هراتی برشمرد و گفت: رفتار خاضعانه این شخصیت بزرگ می‌تواند الگویی مناسب برای جامعه دانشگاهی و حوزوی باشد.

لازم به ذکر است، آیت‌الله شاه‌چراغی؛ نماینده ولی‌فقیه در استان و دکتر غلامرضا اعوانی؛ چهره‌ماندگار فلسفه و برگزیده جایزه علامه طباطبایی از دیگر حاضران در این مراسم بودند.

اقدام و عمل؛ دولت-ملت؛ امیدوار و استوار

تاریخ انتشار : 1395/06/03
کد : 71718
تعداد بازدید: 338