شنبه 29 دی 1397

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

پرداخت قرض الحسنه تا سقف یک میلیارد ریال برای طرح های دانش بنیان

دبیر هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در ششمین جلسه هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی نحوه کار با صندوق­های پژوهش و فناوری و همچنین ضوابط ارائه خدمات مالی به شرکت­های دانش بنیان نوپا مورد تصویب هیات عامل قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي بنياد ملي نخبگان، دکتر سورنا ستاری در پایان ششمین جلسه هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی که صبح امروز (دوشنبه) در محل این صندوق برگزار شد با اشاره به شکل‌گیری شرکت­های دانش بنیان نوپا و تلاش در تحقق اهداف این معاونت به منظور توانمندسازی و حمایت از این نوع شرکت­ها و نیز ساده سازی ضوابط ارائه خدمات مالی به این شرکت‌ها گفت: در جلسه امروز مقرر گردید، بررسی طرح­های شرکت­های دانش بنیان نوپا از طریق صندوق‌های عامل و با همکاری مراکز رشد و پارک­های علمی و فناوری انجام شده و برخی از شرایط پرداخت وام به آنها تسهیل گردد.

رئيس بنياد ملي نخبگان با بیان اینکه سقف پرداخت کمک و قرض­الحسنه به منظور اجرای طرح­های دانش بنیان، تا سقف 1 میلیارد ريال طی یک سال مصوب شده است گفت: با این مصوبه بسیار مهم، مسیر ارائه خدمات مالی به شرکت­های دانش بنیان نوپا تسهیل شده و همچنین حجم فعالیت واگذار شده از جانب صندوق نوآوری و شکوفایی به صندوق­های پژوهش فناوری، پارک­ها و مراکز رشد در این نوع فعالیت­ها در آینده بسیار افزایش خواهد یافت.

افزایش دو برابری توان مالی صندوق‌های حمایتی

همچنین دکتر بهزاد سلطانی؛ رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در گفت‌وگو با خبر نگار این مرکز در این جلسه با اشاره به بررسی کاملی که از صندوق­های حمایتی صورت گرفته است، اظهار کرد: این صندوق­ها به سه دسته فعال، تازه تاسیس و یک صندوق مورد نیاز بررسی تکمیلی تقسیم بندی شده‌اند.

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: براساس مصوبه جلسه امروز، هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، در دو قالب "عاملیت نوع اوّل" یا عاملیت مالی و "عاملیت نوع دوّم" یا عاملیت ارزیابی، مالی و نظارتی با صندوق­ها همکاری خواهد کرد که تشخیص نوع همکاری در هر مورد بنابه تشخیص صندوق نوآوری و شکوفایی خواهد بود.

وی با اشاره به مطالعات صورت گرفته تصریح کرد: برای هر صندوق عامل بالاترین حد ممکن اعتباری یعنی تا حد سرمایه ثبتی بالفعل صندوق­ها تعیین شده است.

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلام اینکه توان مالی صندوق­ها می­تواند تا دو برابر افزایش یاید گفت: مقرر شد در مرحله اوّل حداکثر تا 30% سقف اعتباری تعیین شده، قبل از ارائه طرح­ها توسط صندوق­های عامل و پس از عقد تفاهم نامه به آنها پرداخت شود.

خاطر نشان می‌شود در این جلسه دکتر ستاری، عضو و رئیس هیات امنا، دکتر سلطانی، عضو و رئیس هیات عامل صندوق، دکتر شاهوردی عضو هیات عامل و معاون صندوق، دکتر رحیمی، عضو هیات عامل و معاون صندوق و دکتر ملک‌زاده عضو هیات عامل و معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز حضور داشتند.

تاریخ انتشار : 1393/02/19
کد : 71702
تعداد بازدید: 159

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601