تعداد و تنوع برنامه های فرهنگی بنیاد ملی نخبگان افزایش یابد

مراسم تقدیر از دبیر و اعضای ستاد اجرایی هشتمین همایش ملی نخبگان جوان و اولین جشنواره فرهنگی و ورزشی نخبگان جوان با حضور دکتر ستاری برگزار شد.

مراسم تقدیر از دبیر و اعضای ستاد اجرایی هشتمین همایش ملی نخبگان جوان و اولین جشنواره فرهنگی و ورزشی نخبگان جوان با حضور دکتر ستاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و  رئیس بنیاد ملی نخبگان در این مراسم که در معاونت علمی برگزار شد، با تاکید بر اینکه برنامه های فرهنگی بنیاد باید تمام سلیقه ها را دور هم جمع کند، تصریح کرد: باید تلاش شود که از مشارکت نخبگان و استعدادهای برتر در طراحی، برگزاری و اجرای برنامه های فرهنگی استفاده شود که این موضوع باعث می شود که تبادل ایده ها به شکل مطلوبی صورت بگیرد.

وی با اشاره به فراهم کردن زمینه حضور مستمر نخبگان و استعدادهای برتر در برنامه های بنیاد ملی نخبگان خاطرنشان کرد: باید تمرکز معاونت فرهنگی و امور نخبگان بروی اجرای برنامه های فرهنگی باشد به طوری که بتوان ماهانه یک گردهمایی یا لنجه فرهنگی برای نخبگان برگزارکرد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با تاکید براینکه برنامه های فرهنگی بنیاد باید جامعه وسیعی از نخبگان را پوشش دهد، گفت:  مدیریت فرهنگی نباید در بیاد تنها یک سمت باشد بلکه باید تمامی برنامه های بنیاد پیوست فرهنگی داشته باشد و حوزه فرهنگی در آن نقش بارزی ایفا کند.

وی با بیان اینکه تعداد و تنوع برنامه های فرهنگی بنیاد باید افزایش یابد، گفت: این برنامه ها باید طیف های مختلفی از نخبگان و استعدادهای برتر را پوشش دهند و تنوع سلایق در برنامه های فرهنگی بروز یابد.

دکتر ستاری در پایان از  دبیر و اعضای ستاد و عوامل اجرایی هشتمین همایش ملی نخبگان جوان و اولین جشنواره فرهنگی و ورزشی نخبگان جوان تقدیر و قدردانی کرد.

همچنین دکتر سید حسن حسینی در این مراسم با تشکر از دکتر ستاری ریاست بنیاد ملی نخبگان با اشاره به 3 برنامه مهم بنیاد در هفته پایانی مهرماه گفت: روز شنبه بیست و ششم مهرماه مراسم تقدیر از ورودی های جدید بنیاد ملی نخبگان برگزار شد که هدف اصلی آن تقدیر از خانواده های آنان بود چرا که معتقدیم یک استعداد خوب در یک خانواده آرام شکل می گیرد و محور تمامی پیشرفت های مادی و معنوی خانواده است.

وی با اشاره به برگزاری هشتمین همایش ملی نخبگان جوان با شعار نخبگان؛فرهنگ و دانش، آرمان ها و مسئولیت ها در روزهای سه شنبه و چهارشنبه(بیست و نهم و سی ام مهرماه) گفت: توسعه فرهنگ نخبگی و نخبگان هدف گذاری اصلی این همایش بود که در نهایت به بهره مندی از بیانات مقام معظم رهبری و تاکید معظم له بر داشتن مسئولیت در قبال استعدادی که خداوند بر ما داده است ختم شد.

دبیر هشتمین همایش و نخستین جشنواره فرهنگی و ورزشی نخبگان جوان خاطرنشان کرد: پویایی،نشاط ،ورزش و سلامت هم از اهداف اصلی نخستین جشنواره فرهنگی و ورزشی نخبگان جوان بود که با استقبال خوب نخبگان جوان برگزار شد.

همچنین پرویز کرمی مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان و قائم مقام دبیر هشتمین همایش ملی نخبگان جوان ضمن بیان گزارش از چگونگی برگزاری و اجرای هشتمین همایش ملی نخبگان جوان و اولین جشنواره فرهنگی و ورزشی نخبگان جوان در بخش های مختلف و نیز برگزاری هنرکده ها و کارگاه های علمی که با مشارکت خوب نخبگان جوان همراه بود و  با تشکر از حمایت و اعتمادی که دکتر ستاری به ستاد اجرایی همایش و جشنواره داشتند،گفت: هشتمین همایش ملی نخبگان جوان و نیز اولین جشنواره فرهنگی و ورزشی نخبگان جوان که به لطف الهی و باهدایت و حمایت ریاست بنیاد برگزار شد، تجربه جدیدی در برنامه های جمعی و اجرای برنامه در خارج از مرکز بود که در راستای برنامه های فرهنگی علمی و هویتی بنیاد انجام شد و نشان داد که می توان با بهرگیری از توان و تجربه و ظرفیت های بنیادهای نخبگان استانی بر تعداد و تنوع برنامه ها افزود.

دکتر اخوان علوی رئیس بنیاد نخبگان استان قم و رئیس ستاد اجرایی جشنواره فرهنگی و ورزشی نخبگان جوان در این مراسم تصریح کرد: برنامه های فرهنگی ورزشی مختلفی در این دوره اجرا شد که از جمله می توان به کارگاه ها، مسابقه ها، ویژه برنامه هوش هیجانی، مشاوره زندگی، مسابقه کتابخانی- پیامکی و برنامه های متنوع و مفرح ورزشی اشاره کرد.

وی با اشاره به جایگاه رفیع شهداو خون بهای گرانقدری که شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی بر گردن همه نخبگان دارند،افزود: در این زمینه برنامه یادیاران ویژه برنامه ذکر سیره شهدا برگزار شد.

دکتر اخوان خودباروی، تفکر،نشاط، پویایی و سلامتی را از اهداف نخستین جشنواره فرهنگی و ورزشی نخبگان جوان عنوان کرد.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1393/08/11
کد : 71699
تعداد بازدید: 526