رویدادی مهم در فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان در راه است

دبیر ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنایع دانش بنیان دریایی گفت: دومین جشنواره ملی" دریا مسیر پیشرفت" را رویدادی مهم در میان دانش آموزان، دانش جویان و متولیان صنایع دریایی است که آن را تجربه خواهیم کرد.

 دبیر ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنایع دانش بنیان دریایی گفت: دومین جشنواره ملی" دریا مسیر پیشرفت" را رویدادی مهم در میان دانش آموزان، دانش جویان و متولیان صنایع دریایی است که آن را تجربه خواهیم کرد. 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، محمد سعید سیف دبیر ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنایع دانش بنیان دریایی در پنجمین نشست هم اندیشی دبیر خانه دومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت بیان کرد: برنامه ریزی و آشنا ساختن اقشار علمی کشور همچون دانش جویان و دانش آموزان با دریا یکی از اثر گذارترین اقداماتی است که میتواند زمینه ساز نیروی انسانی خلاق و کارآمد برای آینده این صنعت مهم باشد و دومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت یک اتفاق مهم درترویج فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان در حوزه دریا و میان دانش آموزان و دانش جویان و متولیان صنایع دریایی خواهد بود. 

سیف توسعه شرکت¬های دانش¬بنیان و حمایت از طرح¬ها و دست¬آوردهای فناورانه دریایی را از سیاست¬های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خواند و گفت: لزوم برگزاری جشنواره¬ایی به منظور تجمیع طرح ها در حوزه دریا احساس شده است از این رو ابزارهای حمایتی ویژه ایی برای توسعه شرکت ها در نظر گرفته شده است. 

نخستین رویداد ملی کار آفرینی تخصصی در حوزه دریایی 

در این نشست بهنام رضایی دبیر کارگروه ترویج و آموزش ستاد دریایی معاونت علمی در این نشست با اشاره به برگزاری نخستین رویداد ملی کارآفرینی تخصصی در استان مازندران بیان کرد: نخستین رویداد ملی کارآفرینی در حوزه دریایی با هدف جذب ایده در حوزه صنایع دریایی، محیط زیست و شیلات هم‌زمان با همایش ملی فناوری دریای در مرکز رشد واحدهای فناور استان مازندران  برگزار شد و با دریافت بازخوردهای خوبی که داشت تصمیم بر آن شد تا این کار را ادامه داده شود و اکنون کار جدیدی به عنوان ایده بازار در حوزه دریایی برای نخستین بار در کشور انجام خواهد شد.  

وی با بیان اینکه استارت‌آپ‌ها با محور ایده‌های نوآورانه و خلاقانه بنا می‌شوند، بیان کرد: فرد یا افراد خلاق و نوآور، با ایده نو در جست‌وجوی روش‌هایی برای کسب درآمد از ایده خود و تولید انبوه محصولات یا خدمات بر آن ایده هستند که تحقیق و توسعه بیشترین نقش را در شکل‌گیری ایده های نوآورانه و موفق دارد. که با شرکت در این بخش میتوانند توانایی های خود را بسنجند و در راستای توسعه صنایع دریایی گام بردارند. 

لازم به ذکر است دومین جشنواره ملی "دریا مسیر پیشرفت" در حوزه های بخش طرح ها و دستاوردهای فناورانه دریایی(شرکتهای دانش بنیان دریایی،سازمانها و ارگانهای دریایی،دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی دریایی)، بخش دانشجویی (شامل ایده بازار، مسابقات شناورهای هوشمند، مسابقات‌ربات‌های‌زیردریایی(ROV)، جشنواره فیلم کوتاه 90 ثانیه ای،مسابقات‌شناورهای‌کارتونی)وبخش‌دانش‌آموزی (آثار جشنواره(مقاله،عکس،ماکت،داستان کوتاه و...) مسابقه خانوادگی آشنایی با دریا، مسابقه شناورهای کنترل از راه دور،مسابقات رباتهای زیرسطحی(زیر دریایی) در آبان ماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد. 

در پایان گفتنی است این جلسه، با حضور اعضای ارگان‌ها و نهادهای همکار در برگزاری دومین دوره از برگزاری جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت،  به‌منظور بررسی برنامه‌های ارگانها در حمایت و مشارکت از جشنواره و نهایی‌سازی زمانبندی مهلت دریافت اثر و طرح های هر بخش دایر شد و در این نشست آخرین پیشنهادات و نظرات برای افزایش کیفیت هر چه بهتر این جشنواره ارائه شد.

 

تاریخ انتشار : 1395/07/03
کد : 71682
تعداد بازدید: 495