اعطای فرصت‌ مطالعاتی در موسسات برتر علوم و فناوری‌های شناختی به اعضای جوان هیات‌ علمی

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، فراخوان اعطای فرصت‌های مطالعاتی در موسسات برتر علوم و فناوری های شناختی به اعضای هیات علمی جوان ارائه شد.

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، فراخوان اعطای فرصت‌های مطالعاتی در موسسات برتر علوم و فناوری های شناختی به اعضای هیات علمی جوان ارائه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، با حمایت معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری ‌و ستاد راهبری توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری، فرصت مطالعاتی شش‌ماهه به اعضاء هیات علمی جوان (با حداقل درجه استادیار) اعطاء خواهد شد.

این حمایت به اعضاء هیات علمی تعلق خواهد گرفت که دارای مدرک PhD و یا معادل آن در حوزه‌های مرتبط با علوم و فناوری‌های شناختی و هیات علمی تمام وقت یکی از دانشگاه‌ها یا موسسات آموزش عالی کشور با حداکثر 5 سال سابقه عضویت هیأت علمی و داشتن پیشینه فعالیت علمی در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی باشند.

حداکثر سن متقاضیان این فرصت نباید بیش از 40 سال باشد. این فرصت در اختیار آن‌دسته اعضاء هیات علمی قرار خواهد گرفت که طرح مقدماتی فرصت مطالعاتی مد نظر خود را در راستای اولویتهای ستاد تعریف کنند.

متقاضیان می توانند برای دریافت این فرصت مطالعاتی، با مراجعه به کارتابل شخصی خود در روی سایت ستاد علوم شناختی به آدرس www.cogc.ir و انتخاب فرصت مطالعاتی استادیاران، فرم طرح مقدماتی فرصت مطالعاتی مورد نظر خود را تکمیل کرده و حداکثر تا تاریخ 17 مرداد ماه 94 روی کارتابل شخصی خود به همراه دیگر مدارک بارگذاری کنند.

این فرصت مطالعاتی، هزینه‌های سفر و اقامت استادیاران را مطابق با آیین نامه وزارتین برای اعطای بورسیه تحصیلی کوتاه مدت و بلند مدت، به منظور تکمیل طرح تحقیقاتی خود در یکی از مراکز تحقیقاتی برتر جهان تأمین خواهد کرد.

در صورت تصویب طرح مقدماتی ارائه شده درکمیته مشترک داوری ستاد، فرصتی6 ماهه در اختیار اعضاء هیات علمی جوان برای ارائه مدارک تکمیلی مرحله دوم بر طبق آیین نامه قرار خواهد گرفت.

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری آمادگی دارد در مورد فرصت‌های مطالعاتی موجود در دانشگاه‌های برتر دنیا در حوزه‌ علوم و فناوری‌های شناختی، مشاوره‌های تخصصی لازم را به اساتید و دانشجویانی که طرح تحقیق آن‌ها به تصویب رسیده باشد، ارائه کند.

علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با مراجعه به سایت ستاد و مطالعه آیین نامه اعطای فرصت مطالعاتی استادیاران جوان اطلاعات لازم را کسب کنند. در صورت نیاز نیز می توانید با شماره تلفن: 7 ـ 88194956 ـ 021 یا آدرس پست الکترونیکی Education@cogc.ir تماس حاصل کنند
همچنین فرصت‌های مطالعاتی اساتید حوزه علوم و فناوری‌های شناختی به زودی اعلام خواهد شد.

 

تاریخ انتشار : 1394/04/13
کد : 71677
تعداد بازدید: 393