با حکم دکتر ستاری؛ سرپرست صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران منصوب شد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور طی حکمی، دکتر نصرت‌اله ضرغام را به عنوان سرپرست صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی بنياد ملي نخبگان، دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان طی حکمی نصرت‌اله ضرغام را به عنوان سرپرست صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران منصوب کرد. در حکم معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خطاب به نصرت‌اله ضرغام آمده است:

«با توجه به جایگاه مبنایی تحقیق و پژوهش در کشور و لزوم توجه جدی به شکوفایی امور تحقیقاتی در راستای تولید علم، فناوری و تجاری سازی و بهره‌مند شدن مردم از نتایج آنها از طریق ارائه کمک‌ها و خدمات حمایتی مادی و معنوی به پژوهشگران ایرانی جهت نیل به آرمان‌های مقدس جمهوری اسلامی ایران علی‌الخصوص تحقق مرجعیت علمی و فناوری در منطقه و جهان و در پرتو ارزش‌های متعالی اسلام و رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید، جنابعالی را که از مراتب تعهد و تجارب ارزشمند علمی و اجرایی برخوردارید، به استناد ماده 8 مصوبه اصلاح اساسنامه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور به عنوان سرپرست صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران منصوب می‌نمایم.

توفیق جنابعالی را در ایفای وظایف محوله از خداوند منان خواستارم.

شایان ذکر است، از زحمات جناب آقای دکتر علی حیدری در دوران تصدی مسئولیتشان کمال تشکر به عمل می‌آید.»

دکتر نصرت‌اله ضرغام، عضو هيأت علمي دانشگاه تهران بوده و علاوه بر داشتن مقالات علمی پژوهشی متعدد فعالیت و سمت‌هایی همچون معاون علمی و فرهنگی سازمان برنامه و بودجه كشور، عضو کمیسیون مشورتی شوراي عالي انقلاب فرهنگي، نخستین دبیر شورای عالی زیست فناوری کشور، رییس دفتر معاون اول رییس جمهور در دولت هشتم، رياست دانشگاه‌های اروميه، شهيد چمران اهواز، گيلان، علوم پزشکی گیلان، شاهد، معاون و مشاور رئيس و قائم‌مقام صندوق حمايت از پژوهشگران كشور و ... را در کارنامه خود دارد.

تاریخ انتشار : 1392/11/27
کد : 71672
تعداد بازدید: 674