جايزه پژوهش؛ تسهيل مسير پژوهشي و توانمند‌سازي دانشجو

«جايزه پژوهش» با هدف تسهيل مسير پژوهشي و توانمند‌سازي دانشجو در زمينه پژوهش، اعطا مي‌شود.

پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان: «جايزه پژوهش» چنانچه دانشجو در فعاليت‌هاي پژوهشي (انتشار مقاله در نشريه‌هاي با نمايه معتبر، انتشار مقاله در نشريه‌هاي علمي- پژوهشي، برگزيده شدن در جشنواره‌هاي پژوهشي و ...) موفق باشد، این جایزه با هدف تسهيل مسير پژوهشي و توانمند‌سازي دانشجو در زمينه پژوهش، به وي اعطا مي‌شود. اين جايزه شامل موارد زير است:

الف. اعتبار ارتباطات علمی

شامل کمک هزینۀ اشتراک نشریات علمی داخلی و خارجی، کمک هزینۀ عضویت در انجمن¬های علمی، تسهیلات خرید کتاب.

ب. اعتبار اجرای پایان‌نامه یا رساله

به منظور تهیه ملزومات، دستگاه‌ها ، مواد مصرفی و .... در راستای انجام پایان‌نامه/ رساله، بنیاد پس از تصويب طرح پيشنهادي پايان‌نامه/ رساله اعتباری را در اختیار دانشجویان مشمول قرار می‌دهد.

ج.كمك هزينه شركت در همايش‌هاي علمي

به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری كمك هزينه‌اي به اين منظور اعطا می‌شود.

د‍.اعتبار پژوهش‌یاری

اعتبار دستيار پژوهشي استاد است كه چنانچه دانشجويان مقطع كارشناسي ارشد و دكتري در يكي از طرح‌هاي پژوهشي مصوب اعضاي هيئت علمي دانشگاه متبوع همكاري داشته باشد براساس قراردادي كه دانشگاه با دانشجو منعقد مي‌كند مبلغي به‌صورت ماهانه به مدت یک سال تحصيلي پرداخت مي‌شود كه اين مبلغ توسط بنياد تأمين اعتبار مي‌شود.

ه‍. اعتبار فرصت مطالعاتی داخلی و خارجی

دانشجویان مقطع دکتری تخصصی، که از یکی از دانشگاه‌های داخل یا خارج از کشور پذیرش فرصت مطالعاتی دریافت کنند پس از تصويب درخواست خود در دانشگاه از اين اعتبار برخوردار می‌شوند.

 

تاریخ انتشار : 1393/07/20
کد : 71670
تعداد بازدید: 338