دکتر ستاری از اساتید دانشگاه اندونزی برای شرکت درجایزه علمی فناوری پیامبر اعظم(ص) دعوت کرد

رئیس شورای سیاستگذاری جایزه جهانی پیامبر اعظم (ص) در دیدار با دبیر هیات دولت و فرستاده ویژه رئیس جمهور اندونزی، ضمن دعوت از دانشگاه‌ها و اساتید این کشور برای شرکت در جایزه پیامبر اعظم(ص) گفت: آماده همکاری‌های فناوری با کشور اندونزی در حوزه های مختلف هستیم.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان ، دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان ، روز یکشنبه( 13 بهمن) در نشست مشترک با دبیر هیات دولت و فرستاده ویژه رئیس جمهور اندونزی، سفیر و دیگر مقامات هیات همراه، با اشاره به سال های طولانی جنگ تحمیلی و تحریم های ظالمانه علیه ایران و دهه فجر انقلاب اسلامی، افزود: این سال باعث شد تا ایران با اتکا به دانشمندان و جوانان مستعد و متعهد بتواند در اکثر فناوری ها خودکفاء شده و در حوزه فناوری‌های نوین ورود کرده و فناوری های خودرا توسعه دهد، در حال حاضر نیز آمادگی داریم این فناوری ها را در اختیار کشورهای دیگر از جمله اندونزی قرار دهیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاکید بر اینکه قرار است اردیبهشت ماه سال آینده؛ همزمان با ماه «می» میلادی دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در تهران برگزار شود، اظهار کرد: برای دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی خریدار تجهیزات موجود در نمایشگاه یارانه خرید در نظر گرفته ایم، لذا دانشگاهای اندونزی نیز می‌توانند از این نمایشگاه بازدید نموده و از یارانه‌ای که معاونت علمی و فناوری برای خرید تجهیزات در نظر گرفته است، بهره مند شوند.

دبیر هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به نقش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در کشور اظهارداشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بین نهادها و وزارتخانه های کشور نقشی فرادستگاهی دارد و هماهنگی میان سازمان‌ها و دستگاه‌ها در حوزه  تجاری سازی و صادرات فناوری بخشی از اهداف و وظایفی است که به عهده این معاونت قرار گرفته است.

دعوت برای شرکت در جایزه علمی فناوری پیامبر اعظم(ص)

رئیس شورای سیاستگذاری جایزه جهانی پیامبر اعظم(ص) با اشاره به این موضوع گفت: قرار است در هفته وحدت سال آینده جایزه پیامبر اعظم(ص) به سه نفر از دانشمندان برتر مسلمان در حوزه های نانو فناوری، زیست فناوری هریک به ارزش 500 هزار دلار پرداخت شود، امیدواریم دانشمندان مسلمان کشور اندونزی نیز در این رویداد شرکت داشته باشند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاکید بر اینکه کمیته مشترک علم و فناوری ایران و اندونزی تاکنون سه نشست در تهران و اندونزی داشته است، افزود: امیدواریم به زودی چهارمین نشست نیز برگزار شود تا بتوانیم همکاریهای مشترک تبادل فناوری را از طریق این کمیته پیگیری کنیم.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به برگزاری سومین نمایشگاه فناوری و نوآوری در ایران( INOTEX 2014) تصریح کرد: اردیبهشت ماه سال آینده سومین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری در تهران برگزار خواهد شد که از شرکت های فناوری های پیشرفته اندونزیایی نیز دعوت می‌کنیم تا در این نمایشگاه حضور یابند تا در این حوزه به تبادل و انتقال فناوری های دوجانبه بپردازیم.

اشتیاق اندونزی برای همکاری‌های مشترک در زمینه فناوری با ایران

دبیر هیات دولت و فرستاده ویژه رئیس‌جمهور اندونزی در این دیدار با تبریک فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: کشور اندونزی مشتاق است در همه زمینه ها به خصوص در زمینه ها ی صنعت و فناوری به ویژه نانو، صنایع هوانوردی، بهداشتی و درمانی و انرژی با جمهوری اسلامی ایران همکاری داشته باشد.

خاطر نشان می‌شود: در این نشست مهندس بیرنگ، معاون همکاری های بین الملل، دکتر خیام نکویی، معاون فناوری و نوآوری، کرمی، مشاور معاون علمی و فناوری و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و آزاد، رئیس اداره اول آسیای شرقی از وزارت امورخارجه حضور داشتند.

همچنین از کشور اندونزی نیز دبیر هیات دولت و فرستاده ویژه رئیس جمهور این کشور را سفیر، مدیرکل منطقه‌ای وزارت امور خارجه، مدیرکل فناوری های پیشرفته وزارت صنایع و برخی دیگر از مسوولان کشور اندونزی همراهی می‌کردند.

تاریخ انتشار : 1392/11/14
کد : 71639
تعداد بازدید: 434