آغاز ثبت نام در جشنواره هاي نوآوري و شكوفايي سال 1393

معاون فرهنگي و امور نخبگان بنياد ملي نخبگان از آغاز ثبت نام در جشنواره هاي نوآوري و شكوفايي سال 1393 از طريق سامانه سمان به آدرس saman.bmn.ir خبر داد.

دكتر سيد حسن حسيني در گفتگو با خبرنگار روابط عمومي بنياد ملي نخبگان با اعلام اين مطلب گفت: در سال جاري 6 جشنواره نوآوري و شكوفايي اختراعات برگزار مي شود،رويكرد اصلي جشنواره هاي نوآوري و شكوفايي سال جاري بر اساس دستور رئيس بنياد، تجاري سازي است؛ بنابراين سمت و سوي داوري ها هم بر اساس تشخيص در جهت تجاري سازي خواهد بود.

وي با بيان اينكه جشنواره هاي نوآوري شكوفايي سال جاري در دو بخش داوري و تجاري سازي برگزار مي شود، تصريح كرد: كليه متقاضيان مي توانند در اين دو بخش شركت كنند. به طوري كه در بخش داوري، اختراعاتي كه سال ثبت آن‌ها، 1388 و بعد از آن باشد مجاز به ثبت نام هستند.

دبير جشنواره هاي نوآوري و شكوفايي سال 1393 تاكيد كرد: از آنجا كه هر مخترع تنها مي‌تواند يك اختراع را براي داوري در یکی از جشنواره ها ارائه كند و با توجه به معيارهاي داوري (مسائل علمي، نوآوري، كاربردي بودن و قابليت تجاري‌سازي)، مناسب است مخترعان بهترين اختراع خود را جهت داوري به جشنواره ارائه كنند.

به گفته وي ثبت نام در بخش تجاري سازي تنها برای اختراعاتی امکان پذیر است که قبلاً از تسهیلات سطح 3 بنیاد ویژه مخترعان استفاده كرده اند.

معاون فرهنگي و امور نخبگان بنياد ملي نخبگان با بيان اينكه اولين جشنواره نوآوري و شكوفايي با نام خليج فارس 31 ارديبهشت ماه در استان فارس- شهر شيراز برگزار مي شود، گفت:‌ در اين جشنواره استان هاي خوزستان، كهگيلويه و بوير احمد، بوشهر، هرمزگان، سيستان و بلوچستان، كرمان و يزد همكاري دارند.

وي با اشاره به برگزاري جشنواره نوآوري و شكوفايي زاگرس در شهريورماه گفت: اين جشنواره در استان كردستان در شهر سنندج برگزار مي شود و استان هاي ايلام، كرمانشاه، لرستان و همدان در آن همكاري مي كنند.

دبير جشنواره هاي نوآوري و شكوفايي سال 1393 گفت: همچنين جشنواره نوآوري و شكوفايي البرز در استان سمنان- شهر سمنان در مهرماه سال جاري برگزاري مي شود كه در اين جشنواره استان هاي خراسان شمالي، خراسان رضوي، خراسان جنوبي، گلستان و مازندران همكاري مي كنند.

دكتر حسيني از برگزاري جشنواره نوآوري و شكوفايي كوهساران در استان گيلان در آبان ماه خبرداد و افزود: اين جشنواره با همكاري استان هاي البرز، قزوين، تهران، زنجان، اردبيل، آذربايجان شرقي و آذربايجان غربي برگزار مي شود. جشنواره نوآوري و شكوفايي كوهرنگ آذرماه امسال در استان اصفهان با همكاري استان هاي مركزي،چهارمحال و بختياري و قم برگزار مي شود.

تاریخ انتشار : 1393/02/09
کد : 71617
تعداد بازدید: 539