اجرای طرح‌دوست علمی با محوریت کارآفرینی در لرستان

رییس بنیاد نخبگان لرستان، اجرای طرح «دوست علمی» در مقاطع تحصیلی دانش‌آموزی را گامی بلند در راستای نهادینه‌کردن فرهنگ کارآفرینی در کشور دانست.

رییس بنیاد نخبگان لرستان، اجرای طرح «دوست علمی» در مقاطع تحصیلی دانش‌آموزی را گامی بلند در راستای نهادینه‌کردن فرهنگ کارآفرینی در کشور دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ حمزه امیری؛ رییس بنیاد نخبگان استان لرستان در مراسم افتتاحیه طرح «دوست علمی» با اشاره به اهداف این طرح، گفت: دوست علمی در چارچوب اساسنامه بنیاد ملی نخبگان با همکاری اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان برای کشف و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان سرآمد در عرصه‌های علم و فناوری اجرا می‌شود.

امیری اضافه کرد: این طرح در سال گذشته با حضور بیش از 50 نفر از دانش‌آموزان برگزیده در پایه‌های تحصیلی دوم و به منظور ارتقاء سطح علمی و فرهنگی محیط‌های آموزشی برنامه‌ریزی و اجرا شد.

وی افزود: تسهیل‌گری در مسیر شکوفایی استعدادها در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی، جذب، هدایت و حمایت تحصیلی از دانش­آموزان مستعد با تاکید بر مناطق محروم و همچنین نهادینه‌کردن عدالت آموزشی در جامعه (به گونه­ای که محرومیت­های اقتصادی، اجتماعی و آموزشی کمترین نقش را در شکوفایی استعداد افراد مختلف جامعه داشته باشد) از مهمترین رویکردهای طرح دوست‌علمی است.

امیری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: این طرح در سال‌های گذشته فقط برای دروس تخصصی و تقویت دانش‌آموزان در این دروس برگزار شد اما در سال جاری بنیاد نخبگان لرستان بنا به ضرورت‌های بومی، این طرح را به سمت فضای کارآفرینی و مفاهیم و زبان آن و همچنین پرورش ایده‌ و خلاقیت سوق داد.

امیری تصریح کرد: بعد از برگزاری این دوره و استقبال خوب دانش‌آموزان از این طرح،  ایده‌ها و طرح‌های خوب آنان شناسایی و به مراکز رشد استان معرفی شدند.

رییس بنیاد نخبگان استان لرستان ادامه داد: نهادینه‌کردن فرهنگ کارآفرینی و آشنایی با شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین بازدید از واحدهای موفق کارآفرینی و مراکز رشد دانشگاه‌های سطح استان ازجمله برنامه‌هایی است که در قالب طرح دوست‌علمی تاکنون اجرایی شده است و اجرای بوم‌مدل کسب‌وکار و برگزاری دوره کارآفرینی نیز از موارد مورد تأکید در سال جاری است که در اولویت‌ برنامه‌های بنیاد نخبگان لرستان قرار گرفته است.

وی با اشاره به نقش مثبت و تاثیرگذار اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان در موفقیت طرح‌دوست‌علمی بر لزوم گسترش تعاملات این دستگاه با بنیاد نخبگان استان تأکید کرد.

امیری در پایان اظهار امیدواری کرد با برگزاری طرح دوست‌علمی با محوریت کارآفرینی در دیگر استان‌ها، گامی بلند در راستای نهادینه‌کردن فرهنگ کارآفرینی در جامعه برداشته شود.

 

تاریخ انتشار : 1395/01/31
کد : 71613
تعداد بازدید: 387