دکتر ستاری از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی بازديد كرد

همزمان با هفته پژوهش معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئيس بنياد ملي نخبگان به همراه وزرای جهاد کشاورزی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح روز امروز از موسسه تحقیقات و واکسن سرم سازی رازی بازدید کرند.

به گزارش روابط عمومی بنياد ملي نخبگان، صبح امروز، یکشنبه و همزمان با آغاز هفته پژوهش دکتر ستاری در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی و در جمع وزرا، معاونین، محققان، و پژوهشگران این موسسه گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری آمادگی دارد برای توسعه پژوهش‌ها، ایجاد پارک ویژه فناوری، کمک به مساله صادرات و از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی  و کمک‌های معاونت علمی از این موسسه حمایت کند.

دکتر سورنا ستاری با اشاره به اینکه در حمایت از سازمان ها و موسسات، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تابع و همسو با سیاستگذاری های وزارتخانه مربوطه است، افزود: این معاونت در بخش هایی که شرکت های دانش بنیان فعال هستند و نیز بطور کلی در مسیر تولید ایده تا بازار آماده همکاری است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اعلام اینکه این معاونت تا کنون از چند طرح کلان ملی فناوری و نوآوری که در حال اجرا با دیگر سازمان ها دارد و در این راستا با وزارت بهداشت، بیشترین همکاری‌ها را داشته و با وزارت جهاد کشاورزی نیز در چند طرح کلان تولید واکسن همکاری داشته، گفت: یکی از این طرح‌ها بکارگیری دانش فنی نوین در بهینه سازی تولید واکسن سه گانه دیفتری، کزاز و سیاه سرفه است که از طرف مرکز طرح‌های کلان ملی فناوری و نوآوری این معاونت پیگیری می‌شود. قطعا موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی برای مدرن سازی و روزآمدی نیاز به رویکرد زنجیره تحقیق تا بازار دارد و باید مدل‌های مدرن تری از تولید و استفاده از فناوری های جدید را نسبت به گذشته پیاده کند.

دبیر هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی خاطر نشان کرد: بی شک موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی باید روی مدل‌ها و سیستم‌های مدرن فعالیت کرده و در بخش تحقیقات نیز فعال باشد و از درآمدهای این بخش برای توسعه بخش R&D و ارتقای بخش تحقیق و پژوهش خود بهره گیرد.

رئيس بنياد ملي نخبگان با بیان اینکه برای مدل سازی و بهینه سازی فرایند ایده تا بازار کارشناسان این معاونت نمونه های موفقی برای ارائه دارند، افزود: برای دستیابی بهتر مدل سازی، بازدید از مدل‌های موفق در سراسر دنیا  مفید و کارگشاست بنابراین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بازدید از پارک های فناوری موفق دنیا را در برنامه خود دارد.

خاطر نشان می شود؛ دکتر ستاری به همراه مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی، دکترقاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونین و مشاوران خود از بخش‌های مختلف موسسه رازی بازدید کرد که از جمله آنها می توان به نمایشگاه دائمی موسسه، بخش فیزیک‌وشیمی، بخش تب برفکی، بخش واکسن‌های ویروسی انسانی اشاره کرد.

تاریخ انتشار : 1392/09/24
کد : 71607
تعداد بازدید: 889