نشست نمایندگان شرکت‌های برتر کره‌ای با معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری برگزار شد

نمایندگان برترین شرکت‌های کشور کره جنوبی با دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری نشست اقتصادی دیدار کردند.

نمایندگان برترین شرکت‌های کشور کره جنوبی با دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری نشست اقتصادی دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، در این نشست که صبح امروز (14 اردیبهشت ماه) با دعوت فدراسیون صنایع کره (FKI) برای نشست با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت گرفت، جمعی از برترین شرکت‌های کره حضور داشتند.

لزوم احترام به مصرف کننده ایرانی و همکاری فناورانه دو کشور

ستاری در این نشست ضمن برشمردن پتانسیل‌های بالای ایران در حوزه‌های مختلف علمی و صنعتی، از همکاری بین شرکت‌های ایرانی و کره‌ای استقبال کرد و گفت: شرکت‌های کره‌ای در ایران و حسن سابقه طولانی دارند. مشتریان ایرانی به محصولات کره‌ای بسیار وفادار هستند و محصولات کره‌ای قسمت اعظمی از بازار مصرف ایران را در برداشته‌اند. اما متاسفانه هیچ نماینده رسمی‌ای از شرکت‌های کره‌ای در ایران وجود ندارد و اغلب از مراجع غیرقانونی یا توسط نمایندگان منطقه‌ای دیگر کشورها این محصولات به ایران وارد می‌شوند.

وی به لزوم احترام به مصرف‌کننده ایرانی اشاره کرد و گفت: پتانسیل‌های ایران در حوزه‌های مختلف علمی و صنعتی بالا است و این آمادگی را داریم تا با شرکت‌های کره‌ای از طریق ایجاد واحدهای R&D و قرارداد مشترک  همکاری کنیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران در ادامه، همکاری فناورانه بین طرف ایرانی و کره ای را شرط لازم برای حفظ سهم بازار شرکت های کره ای عنوان کرد و افزود: تداوم وضعیت فعلی مدنظر دولت ایران نیست و شرکت های کره ای بایستی شراکت بر مبنای تعامل فناورانه را مبنای همکاری آتی خود قرار دهند.

در ادامه این نشست حسن طاهریان سفیر ایران در کره جنوبی، وجود سابقه کاری مثبت با شرکت های کره جنوبی در اذهان ایرانیان را از نکات مثبت به منظور افزایش ارتباط طرفین برشمرد.

همچنین در این دیدار مدیران شرکت‌های کره‌ای هریک ضمن معرفی کوتاهی از فعالیت شرکت‌های خود، آمادگی و تمایل خود را برای حضور در ایران اعلام کردند.

در پایان علی مرتضی بیرنگ معاون امور بین‌الملل و تبادل فناوری معاونت علمی، به معرفی پارک فناوری پردیس معاونت علمی پرداخت و گفت: این مکان بهترین گزینه برای حضور مراکز R&D در ایران و همکاری بیشتر بین کشورهای دیگر از جمله کره جنوبی محسوب می‌شود.

در این نشست، مدیران شرکت های چندملیتی کره جنوبی مانند سامسونگ، کیا، هیوندای، هواپیمایی کره، GS و... حضور داشتند و بر تداوم همکاری با بخش های متناظر خود در ایران تاکید کردند.

براساس این گزارش، روز گذشته در پی سفر رییس جمهوری کره جنوبی به ایران، با حضور روسای جمهوری ایران و کره جنوبی 19 سند همکاری امضا شد که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران و وزارت فرهنگ، ورزش و گردشگری جمهوری کره با تمایل به ترغیب و رشد و توسعه دوجانبه از طریق تبادلات و همکاری در حوزه فناوری‌های فرهنگی و صنایع خلاق تفاهم نامه‌ای امضا کردند.

 

تاریخ انتشار : 1395/02/14
کد : 71600
تعداد بازدید: 344