برگزاری 13 اردوی کارآفرینی همزمان در کشور

13 اردوی کارآفرینی در روزهای پایانی آبان‌ماه، به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

13 اردوی کارآفرینی در روزهای پایانی آبان‌ماه، به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‎رزسانی بنیاد ملی نخبگان، 13 اردوی رویداد کارآفرینی، در 13 شهر کشور از روز چهارشنبه گذشته 27 آبان ماه آغاز شد. این بزرگترین رویداد ملی اردوی کارآفرینی در ایران بود.

این اردوها با حمایت مرکز شتابدهی نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در شهرهای بیرجند، تهران، یزد، نیشابور، سنندج، کرمانشاه، اصفهان، بابلسر،گرگان، قزوین، شیراز، اهواز و شهربابک (کرمان) برگزار شدند.

پنج رویداد با موضوع تخصصی

در این میان رویداد کارآفرینی یزد با موضوع تخصصی گردشگری، رویداد کارآفرینی اصفهان با موضوع تخصصی موبایل، رویداد کارآفرینی شهبابک با موضوع فیروزه، رویداد کارآفرینی اهواز با موضوع کسب و کار خانگی و رویداد کارآفرینی تهران با موضوع تخصصی محیط زیست که اصطلاحاً به آن سبز نیز میگویند، برگزار شد. سایر این رویدادها، با موضوع عمومی در حوزه آیتی برگزار شدند.

به علت لزوم رویدادهای بومی در کشور و استفاده از تجربه موفق گذشته، رویدادهای کارآفرینی طراحی شده است. هدف از برگزاری این رویداد، آشنایی دانشجویان و علاقه مندان به کارآفرینی با موضوعات کسب و کار برشمرده می شود.

اردوی کارآفرینی یک برنامه آموزشی -تجربی است که در آن شرکت کنندگان خواهند توانست با یادگیری آموزه‌های اولیه کارآفرینی ایدههای خود را در قالب یک فعالیت تیمی تبدیل به مدل کسب و کار قابل ارائه کنند.

این رویداد یک رویداد 5 روزه شامل دو روز کارگاه آموزشی و یک برنامه سه روزه کارآفرینی است که کسب مهارتهای اولیه و آشنایی با مدلهای کسب و کار جدید، افراد شرکتکننده تجربه عملی ارائه در مقابل داوران (که در نقش سرمایهگذاران هستند) را خواهند داشت.

در اردوی کارآفرینی، مربیانی حضور دارند که تجربه و دانش خوبی در زمینههای مرتبط دارند و این دانش و تجربه را با همه شرکتکنندگان به اشتراک میگذارند.

در این رویداد فرصت آشنایی با تعداد زیادی برنامهنویس، طراح، متخصص کسب و کار و ... وجود دارد. پس از پایان رویداد، بسیاری از شرکتکنندگان ارتباط خود با تیم تشکیل شده در رویداد را برای ایجاد یک کسب و کار واقعی حفظ می کنند.

برای این برنامه یک جایزه ملی در نظر گرفته شده است به گونه ای که در انتهای برگزاری رویدادها، سه تیم اول هر شهر فرصت دارند یک ارائه سه دقیقه ای از مدل کسب و کار خود آماده و به مرکز شتابدهی نوآوری معاون علمی ارائه کنند. بعد از داوری نهایی توسط داوران ایرانی، سه تیم از میان تمام تیم های 13 رویداد شهرهای مختلف برگزیده می شوند.

پس از اعلام برگزیدگان، جایزه ای از طرف مرکز شتابدهی نوآوری پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به سه تیم برگزیده اول اهدا می شود.

 

تاریخ انتشار : 1394/09/01
کد : 71578
تعداد بازدید: 433