جشن ورودهای جدید بنیاد ملی نخبگان برگزار شد

گردهمایی جدیدالورودهای بنیاد ملی نخبگان شنبه؛ بیست‌وششم مهرماه با حضور دکتر سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان، دکتر سعید سهرابپور؛ قائم مقام رئیس بنیاد، دکتر محمد فرهادی؛ رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، دکتر محمود فتوحی؛ رئیس دانشگاه شریف؛ دکتر سید حسن حسینی، معاون فرهنگی و امور نخبگان و دبیر هشتمین سالانه نخبگان جوان و اولین جشنواره فرهنگی-ورزشی نخبگان جوان؛ جمعی از اساتید برجسته دانشگاه‌های کشور و 1200 نفر از نخبگان جوان برگزار شد.

گردهمایی جدیدالورودهای بنیاد ملی نخبگان شنبه؛ بیست‌وششم مهرماه با حضور دکتر سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان، دکتر سعید سهرابپور؛ قائم مقام رئیس بنیاد، دکتر محمد فرهادی؛ رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، دکتر محمود فتوحی؛ رئیس دانشگاه شریف؛ دکتر سید حسن حسینی، معاون فرهنگی و امور نخبگان و دبیر هشتمین سالانه نخبگان جوان و اولین جشنواره فرهنگی-ورزشی نخبگان جوان؛ جمعی از اساتید برجسته دانشگاه‌های کشور و و 1200 نفر از نخبگان جوان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان در این گردهمایی که با استقبال نفرات برتر کنکور سراسری و برگزیدگان المپیادهای علمی، به همت بنیاد ملی نخبگان در محل سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد، دکتر محمودفتوحی و دکتر محمد فرهادی از برگزیدگان جشنواره علامه طباطبایی به ایراد سخنرانی پرداختند.

همه ما به این کشور مدیون هستیم

دکتر محمود فتوحی؛ رئیس دانشگاه صنعتی شریف و برگزیده جایزه علامه طباطبایی، ضمن تبریک به نفرات برتر کنکور و المپیاد گفت: بخش زیادی از موفقیت هر فرد مدیون تلاش و کوشش پدر، مادر و مربیان است.

وی افزود: صاحبان استعداد برتر متوجه باشند، که این جایگاه نقطه آغاز است، نه پایان. بنابراین باید تلاش خود را مضاعف کنند و در کنار این کوشش از حمایت‌های خانواده نیز بهره‌مند شوند.

دکتر فتوحی با تأکید بر اینکه هر شکست یک تجربه و یک درس است، ادامه داد: صاحبان استعداد برتر باید در انتخاب رشته تحصیلی خود، به عامل علاقه توجه کنند و این در مورد المپیادی‌ها ضرورت بیشتری دارد.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه رشد کیفی دانشگاه‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد، گفت: رشد کمی دانشگاه در کشور به خودی خود یک مزیت محسوب نمی‌شود. رشد کمی هنگامی مفید است که در کنار آن به کیفیت آموزشی هم اهمیت داده شود.

وی نخبگان را کارآفرینان آینده جامعه دانست و خاطرنشان کرد: نخبگان و صاحبان استعداد برتر نباید به کار در ارگان‌های دولتی چشم داشته باشند؛ چراکه نخبگان کارآفرینان آینده کشور هستند که باید بخش زیادی از مشکلات کشور را با درایت خود مرتفع کنند.

وی در پایان ضمن تأکید بر احترام به والدین، افزود: همه ما به این کشور مدیون هستیم. این کشور برای رسیدن همه ما به این جایگاه هزینه کرده است. در هر نقطه‌ای از دنیا که هستید فراموش نکنید برای تعالی این سرزمین باید تلاش کنید.

پزشک خوب، باید انسان بیمار را ببیند، نه بیماری انسان را

در ادامه این گردهمایی دکتر محمد فرهادی؛ رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و چهره ماندگار علمی و برگزیده جایزه علامه طباطبایی با بیان اینکه نخبگان همواره مورد توجه حکومت‌ها هستند، گفت: امام علی(ع) نخبگان را حلال بسیاری از مشکلات حکومت می‌دانند.
دکتر فتوحی با تأکید بر اینکه هنوز رشته پزشکی در جهان سرآمد است، گفت: افرادی که در رشته پزشکی تحصیل می‌کنند باید به رشته‌های علوم پایه توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی افزود: در گذشته پزشکان در کنار علم طب، فلسفه، حکمت، آناتومی و چندین رشته دیگر را نیز فرا می‌گرفتند تا علاوه بر طبابت، حکیم باشند.
چهره ماندگار علمی خاطرنشان کرد: یک پزشک خوب، باید انسان بیمار را ببیند، نه بیماری انسان را. پزشک خوب باید به بعد انسانیت بیمار توجه زیادی داشته باشد چراکه انسانیت مقام والایی است.

وی در پایان طب ایرانی را تلفیقی از پزشکی سنتی-صنعتی دانست و افزود: در حال حاضر بسیاری از مشکلات بیماران با توجه به طب سنتی برطرف می‌شود.
در پایان این نشست گروه موسیقی رستاک در میان استقبال حاضران در سالن، در اجرایی زنده چند موسیقی محلی را اجرا کرد.

لازم به ذکر است، هشتمین همایش سالانه نخبگان جوان و اولین جشنواره فرهنگی-ورزشی نخبگان جوان از صبح سه‌شنبه بیست‌ونهم مهرماه و با حضور دکتر حسن روحانی، ریاست محترم جمهور، دکتر سورنا ستاری، معاون علمی وفناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان، و جمعی از مسؤلان کشور در محل سالن اجلاس سران اسلامی آغاز خواهد شد.


تاریخ انتشار : 1393/07/27
کد : 71560
تعداد بازدید: 709