عرصه دانش و اختراع باید تبدیل به ثروت و ارزش افزوده شود

استاندار سمنان تاکید کرد: عرصه دانش و اختراع باید تبدیل به ثروت و ارزش افزوده شود.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4 استاندار سمنان تاکید کرد: عرصه دانش و اختراع باید تبدیل به ثروت و ارزش افزوده شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، مهندس وکیلی در مراسم افتتاحیه جشنواره نوآوری و شکوفایی البرز با تبریک عید ولایت و امامت جایگاه علم و دانش را در فرهنگ غنی اسلام جایگاه ارزشمندی توصیف کرد و در کلام معصومین علم ونگاه به عالم دارای عبادت است.

 وی افزود : در جهان سه مولفه نظامی ، اقتصادی و سیاسی بعنوان ابزارهای قدرت مطرح هست که انقلاب اسلامی قدرت مردمی را مطرح کرده که امروز عامل قدرت مردمی ایران اسلامی در علم و دانش تجلی یافته و با همین قدرت مردمی توانسته ایم تهدیدات و تحریم ها را بشکنیم و با علم و دانش و فناوری نیازهای جامعه را تامین می کنیم.

وی همچنین بر بومی سازی اختراعات تاکید کرد و افزود : با شناسایی نیازها ، توانمندی ها اختراعات باید بومی شود و نیازهای منطقه ای را تامین کرد و اختراع ودانش باید تبدیل به ثروت و ارزش افزوده گردد و برای جامعه ارزش اقتصادی ایجاد کند .

وی گفت : دانشگاه و بازار کار باید با هم پیوند داشته باشند و دانشگاه از صنعت و صنایع از پژوهش و تحقیقات دانشگاه استفاده کنند .

استاندار سمنان همچنین بر رفع مسائل و مشکلات نخبگان و فن آوران و تلاشگران عرصه علم ود انش و اختراع تاکید کرد و گفت : برای برون رفت از مسائل و مشکلات باید به علم و دانش و فناوری توجه ویژه ای شود.

تاریخ انتشار : 1393/07/16
کد : 71523
تعداد بازدید: 369