ظرفیت‌های متخصصان و دانشمندان غیرمقیم با حضور 50 ایرانی مقیم آلمان بررسی شد

ویدئو کنفرانسی با حضور50 نفر از متخصصان، اساتید و دانشجویان ایرانی مقیم آلمان به میزبانی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مونیخ و معاونت امور بین الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

ویدئو کنفرانسی با  حضور50 نفر از متخصصان، اساتید و دانشجویان ایرانی مقیم آلمان به میزبانی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مونیخ و معاونت امور بین الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، این نشست با حضور  جناب علی مرتضی بیرنگ معاون محترم امور بین الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مجتبی صدیقی معاون محترم دانشجویی وزارت علوم با هدف پاسخ به سوالات و ابهامات دانشجویان، فارغ التحصیلان و اساتید ایرانی مقیم آلمان و همچنین شرح طرح ها و برنامه‏های معاونت علمي و فناوري و بنياد ملي نخبگان درخصوص استفاده از ظرفیت متخصصان و دانشمندان ایرانی غیرمقیم برگزار شد.

در ابتدای این نشست، کلیپ‏های "شما جوانان را می شناسید؟" تهیه شده توسط ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی که به موضوع فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان می پردازد و "گزارش سمپوزیوم جراحان مغز و اعصاب با حضور پروفسور سمیعی" پخش و سپس عبدالله نکونام سرکنسول ایران در مونیخ توضیحاتی درخصوص شرکت کنندگان در ویدئو کنفراس و به طور کلی وضعیت ایرانیان مقیم آلمان ارائه کرد.

در ادامه، رئیس سازمان امور دانشجویان و معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گزارشی از آمارهای دانشجویان و دانشگاه‏های کشور و همچنین رشد علمی و فناوری، توسعه پارک های فناوری و مراکز رشد و همکاریهای بین المللی وزارت علوم خصوصاً همکاری‏های علمی ایران و آلمان با محوریت DAAD ارائه کرد.   

معاون امور بین الملل و تبادل فناوری نیز ابتدا درخصوص فعالیت ها و برنامه های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه فناوری‏های راهبردی و شرکت‏های دانش‏بنیان توضیحاتی ارائه و سپس فعالیت های معاونت امور بین الملل و تبادل فناوری در سه حوزه دیپلماسی فناوری، توسعه کسب و کار بین الملل و  تبادل فناوری را تشریح کرد.

بیرنگ همچنین درخصوص طرح ها و برنامه های دفتر امور بین الملل بنیاد ملی نخبگان بخصوص طرح همکاری با متخصصان و دانشمندان ایرانی غیرمقیم که با هدف انتقال دانش، تجربه، و ایده‌های فناورانه به کشور  و ایجاد ارتباط موثر دانشمندان و متخصصان ایرانی غیرمقیم  با مراکز پژوهشی برگزیده در قالب حمایت از انجام دوره‌های علمی و پژوهشی شامل پسا دكتری، فرصت مطالعاتی، تعریف پروژه‌های فناوری كوتاه مدت و بلندمدت، و انجام سخنرانی‌ها و برگزاری كارگاه‌های تخصصی انجام می‏شود، نکاتی را اشاره کرد.

در پایان این ویدئو کنفرانس به سوالات و درخواست های مطرح شده شرکت کنندگان پاسخ داده شد.

 

تاریخ انتشار : 1395/03/10
کد : 71521
تعداد بازدید: 369