دانشجویان کلید گشایش اقتصاد دانش‌بنیان هستند

مراسم گرامی‌داشت پنجاه سالگی دانشگاه صنعتی شریف، با حضور معاون اول و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، با تجلیل و قدردانی کارکنان پیشکسوت، اساتید برجسته و فارغ‌التحصیلان موفق این دانشگاه برگزار شد.

مراسم گرامی‌داشت پنجاه سالگی دانشگاه صنعتی شریف، با حضور معاون اول و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، با تجلیل و قدردانی کارکنان پیشکسوت، اساتید برجسته و فارغ‌التحصیلان موفق این دانشگاه برگزار شد.

به پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، مراسم گرامی‌داشت پنجاه سالگی بزرگ‌ترین دانشگاه صنعتی کشور، با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری،  اساتید و فارغ‌التحصیلان پیشکسوت، کارکنان، دانشجویان و جمعی از مسئولان علمی و اجرایی کشور برگزار شد

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، در این جمع صمیمی دوران دانشگاه را یکی از خاطره‌سازی دوران زندگی دانست و گفت: قطعا خاطرات خوب زیادی از حضور در این دانشگاه دارم و بخش مهم و قابل توجهی از زندگی خود را در این دانشگاه گدراندم که اندوخته‌های ارزنده‌ای را برای من به همراه داشت.

ستاری، کوچک بودن در حین کیفی بودن دانشگاه صنعتی شریف را مهم‌ترین عوامل موفقیت این دانشگاه دانست و گفت: قطعا ایجاد فضایی مناسب برای تربیت این سطح از فارغ التحصیلان، در ابعادی که خیلی گسترده نیست از نقاط قوت دانشگاه صنعتی شریف به شمار می‌رود و توانمندی شاخص این دانشگاه، در گرد هم آوردن اساتید برجسته و توانمند، برای تربیت دانشجویان نوآور، خلاق و کارآمد است.

کلید اقتصاد دانش بنیان

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، ادامه روند حفظ کیفیت از راه پرورش نیروی انسانی خلاق را مهم‌ترین راه‌کار پیشرفت کشور بر مبنای توانمندی نیروی انسانی دانست و افزود: مهم این است بتوانیم دانشجویانی تربیت و به جامعه تحویل دهیم که با نوآوری، خلاقیت و مسئولیت‌پذیری خود، هریک بتوانند در فرهنگ، علم، فناوری و اقتصاد کشورمان اثرگذاری مثبتی داشته باشند

ستاری، با بیان این‌که رسیدن به پیشرفت و توسعه کشور، از راه هدایت و تربیت نیرروی انسانی دانشجوی کشورمان دست یافتنی است، افزود: اگر به این باور برسیم که سرمایه‌های اصلی کشورمان در مغزهای جوانان کشورمان اندوخته هستند نه در جیب‌هایمان، قطعا گنجینه‌ی انبوهی از این ثروت ارزشمند را دانشگاه‌ها می‌دانیم و همه در حفظ و صیانت و باروری چنین سرمایه ارزشمندی تلاش خواهیم کرد.

دانشجویان و تعهد به جامعه

رییس بنیاد ملی نخبگان، اقتصاد دانش بنیان را محور اصلی حرکت کشور در دوره کنونی دانست و گفت: با این باور که اقتصاد دانش‌بنیان دری به سوی آینده‌ای موفق و روبه پیشرفت است، پس قطعا کلید این اقتصاد دانشجویانی هستند که نسبت به کشور خود مسئولیت‌پذیر هستند و با خلاقیت و انگیزه بالایی که دارند، حتی با وجود شکست از حرکت دست نمی‌کشند و مشتاقانه در مسیر اعتلای جامعه خود گام بر می‌دارند. چراکه باور دارند نسبت به مردم جامعه، دانشگاه و کشوری که شرایط رسیدن آنان به این مرحله را فراهم کرده است، مسئولیت‌هایی دارند.

وی افزود: دانشجو، باید نسبت به شرایطی که در آن رشد یافته است و مسئولبت‌هایی که نسبت به این فضا دارد، آگاه باشد و بداند به هر میزان که به شایستگی، توانمندی دست یافته، می‌بایست به دانشگاه و کشورش متعهد باشد و خود را مدیون و مسئول این فضا قلمداد کند.

تجلیل از نام آوران دانشگاه

در ادامه این مراسم،  با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی ایران و محمود فتوحی رییس دانشگاه صنعتی شریف جمعی از پیشکسوتان، کارکنان و 50 استاد و فار‌غ‌التحصیل برجسته دانشگاه شریف از بدو تاسیس، مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفتند.

 

تاریخ انتشار : 1395/03/01
کد : 71512
تعداد بازدید: 330