رویداد کارآفرینی «هم نت» افتتاح شد

رویداد ملی کارآفرینی «هم نت» با حضور رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان و رییس اتاق بازرگانی استان آغاز بکار کرد.

رویداد ملی کارآفرینی «هم نت» با حضور رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان و رییس اتاق بازرگانی استان آغاز بکار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ شقایق حق‌جوی جوانمرد، رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان در این مراسم، گفت: یافتن ایده‌های خوب، تکمیل تیم‌ها و انسجام در انجام کارگروهی، از مهمترین اهداف رویداد هم‌نت است.

وی ضمن بیان اینکه سطح بالای شرکت‌کنندگان مهمترین نقطه قوت هم‌نت است، افزود: در این رویداد علاوه بر اساتید ممتاز دانشگاهی، از صنعتگران و تسهیلگران بخش صنعت نیز دعوت به عمل آمده است.

رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان مهمترین نقطه ضعف اینگونه برنامه‌ها را  مهارت‌های نرم (soft skills) شرکت‌کنندگان دانست و ادامه داد: برنامه‌ریزی و تقویت روحیه کار گروهی و همچنین مدیریت حساب‌شده مهمترین عامل حفظ همگرایی و توان تیم در طول رقابت است.

در ادامه عبدالوهاب سهل‌آبادی؛ رییس اتاق بازرگانی استان اصفهان نیز گفت: اتاق بازرگانی یکی از مهمترین نهادها مهم برای رونق اقتصاد کشور است.

وی با تأکید بر لزوم گسترش تعاملات بین دستگاه‌های اجرایی استان با بنیاد نخبگان اصفهان، خاطرنشان کرد: یکی از وظایف مهم اتاق بازرگانی در شرایط کنونی حمایت از صاحبان ایده برای اجرایی‌کردن طرح‌‎های آنان است. به همین منظور این نهاد از هر رویدادی در حوزه کارآفرینی مانند «هم‌نت» استقبال و حمایت می‌کند.

در بخشی از این مراسم محمد گوهریان؛ دبیر اتاق بازرگانی استان اصفهان و کارآفرین‌برتر توسعه فضای کسب و کارهای دانش‌بنیان را شرط لازم پایداری اقتصاد استان دانست.

وی افزود: رویداد «هم‌نت» سرآغازی برای توسعه کسب و کارهای مبتنی بر همدلی و رفاقت و شراکت با محوریت دانش است.

گوهریان ادامه داد: هنر کارآفرین تبدیل تهدید به فرصت است. اگر این رویه در کشور نهادینه شود در آینده‌ای نزدیک شاهد رخدادی بزرگ در حوزه کارآفرینی و اقتصاد خواهیم بود.

لازم به ذکر است رویداد کارآفرینی «هم‌نت» تا چهارشنبه هفته جاری در محل اتاق بازرگانی استان اصفهان ادامه خواهد داشت.

 

 

تاریخ انتشار : 1394/05/03
کد : 71506
تعداد بازدید: 403