کریدور خدمات صادرات محصولات دانش‌بنیان راه‌اندازی شد

کریدور خدمات صادرات محصولات دانش بنیان (به صورت پایلوت) با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری آغاز به کار کرد.

کریدور خدمات صادرات محصولات دانش بنیان (به صورت پایلوت) با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، دکتر سورنا ستاری معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری ظهر امروز ضمن بازدید از کریدور تجاری سازی فناوری (موسسه خدمات فناوری تا بازار ایرانیان) کریدور خدمات صادرات محصولات دانش بنیان را به صورت پایلوت افتتاح کرد.

براساس این گزارش، آیین نامه این کریدور ماه آینده نهایی می شود تا خدمات خود را به صورت وسیع تر به شرکت های دانش بنیان ارائه کند.
کریدور خدمات صادرات محصولات دانش‌بنیان با هدف توسعه بازار صادراتی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان و شناسایی و ارزیابی شرکت‌های خدماتی فعال در این حوزه، خدماتی با کیفیت و اثربخش در جهت توسعه توان صادراتی شرکت‌ها ارایه می کند. در همین راستا، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور ایجاد و خلق ثروت برای جامعه از طریق صادرات محصولات با فناوری بالا، اقدام به حمایت از خدمات این کریدور کرده و این امکان را فراهم آورده است تا صادرات شرکت‌ها از طریق اینگونه خدمات تسریع یابد.
همچنین موسسه خدمات فناوری تا بازار (کریدور تجاری سازی فناوری)، با هدف کاهش زمان تجاری سازی و افزایش نرخ موفقیت شرکت های دانش بنیان شکل گرفته است. این کریدور با شناسایی و ارزیابی خدمات توسعه فناوری و تشخیص نیازهای تجاری سازی، امکان برآورده شدن آنها را ساده کرده است و با توافق با سازمان ها و نهادهای حمایتی طی آیین نامه های مشخص از شرکت های دانش بنیان در قالب اراده خدمات تجاری سازی حمایت می کند. این کریدور با شناسایی 55 خدمت تجاری سازی و قرار دادن خدمات مشابه در کنار هم، یک قالب 16 گانه برای دسته بندی این خدمات ارائه کرده است.
شرکت های دانش بنیان، برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وبسایت های tmsc.ir و tesc.ir مراجعه کنند.

 

تاریخ انتشار : 1393/06/05
کد : 71505
تعداد بازدید: 708