تولید بالگرد بومی ایرانی به صورت صددرصد داخلی تا نیمه اول سال آینده

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، با حضور در شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (پنها)، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این شرکت، با مدیران و مهندسان آن دیدار و گفت‌وگو کرد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، با حضور در شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (پنها)، ضمن بازدید از بخش های مختلف این شرکت، با مدیران و مهندسان آن دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به همراه جمعی از معاونان و دبیر ستاد توسعه فناوری هوایی و هوانوردی معاونت علمی، امروز یکشنبه چهاردهم دی ماه، با حضور در شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردی ایران (پنها)، از دستاوردهای بالگردی و هوانوردی این شرکت بازدید کرد.

در ابتدای این دیدار، گزارشی از وضعیت فعلی طرح کلان فناوری ساخت و تولید بالگرد ملی صبا که با حمایت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری تولید شده است، ارائه شد. این بالگرد ملی تا کنون بیش از پنجاه درصد از روند طراحی و ساخت خود را پشت سر گذاشته است. بنا به گفته امیر دکتر احمدآبادی،

مدیرعامل شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردی ایران (پنها)، تا نیمه اول سال آینده تولید بالگرد ملی بومی ایرانی به صورت صددرصد داخلی محقق خواهد شد.
پیش از این و دردر ششمین نمایشگاه نمایشگاه صنایع هوایی و هوانوردی ایران نیز که بیست وهفتم تا سی‌ام آبان‌ماه سال جاری در کیش برگزار شد، از بالگردهای چهارنفره و هشت نفره ساخت شرکت پنها رونمایی شده بود.

در بخش دیگری از این بازدید، پرواز معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و هیئت همراه با بالگرد EUSP، ساخت شرکت پنها، در شرایط وزش باد با سرعت 30 گره با موفقیت انجام شد.

کارگاه اورهال (تعمیرات اساسی) بالگردهای سنگین، از دیگر بخش های بازدیدی توسط معاون علمی و فناوری رییس جمهور و همراهان بود. کارگاه اورهال بالگردهای سبک، کارگاه اورهال گیربکس ، تولید بالگردهای جدید، کارگاه تولید بخش‌های غیرفلزی بالگرد، کارگاه مونتاژ بالگردها بخشهای مختلف شرکت پنها بودند که توسط معاون علمی وفناوری رییس جمهوری مورد بازدید قرار گرفتند.

حضور در کارگاه الکترونیک هوایی، الکتروایونیک، بخش پایانی برنامه بازدید معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و همراهان از شرکت پنها بود.

 

تاریخ انتشار : 1393/10/14
کد : 71495
تعداد بازدید: 261