مدرسه فصلی خلاقیت برای دانش‌آموزان تحت‌پوشش بهزیستی برپا شد

دهمین «مدرسه فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی» برای دانش‌آموزان تحت پوشش سازمان بهزیستی فارس برگزار شد.

دهمین «مدرسه فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی» برای دانش‌آموزان تحت پوشش سازمان بهزیستی فارس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیادملی نخبگان؛ مدرسۀ پاییزه خلاقیت و ایده‌پردازی با هدف توانمندسازی دانش‌آموزان تحت‌پوشش سازمان بهزیستی و با همکاری بنیاد نخبگان فارس برای دانش‌آموزان 11 شهرستان استان برگزار شد.

در این برنامه به‌‎مدت سه‌روز در قالب کارگاه‌های آموزشی و مسابقات خلّاقانه-مفاهیمی از قبیل مسیر نخبگی، مشاهده و ایده‌پردازی، تفکر جانبی (Lateral thinking)، ارزش و هدف در زندگی، طوفان ذهن، سنجش خلاقیت، درست‌نویسی، نمایش خلاق (حلقه کند و کاو) ،مدیریت پروژه و مدیریت زمان و خلاقیت هنری به دانش‌آموزان آموزش داده شد.

در آئین اختتامیه این مدرسه، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان فارس به معرفی بنیاد ملی نخبگان و برنامه‌های این بنیاد برای حمایت از دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی در قالب برنامۀ ملی شهاب و دانشجویان و فارغ‌التحصیلان در قالب جوایز تحصیلی و تسهیلات دانش‌آموختگان‌برتر پرداخت.

وی افزود: در مقطع متوسطه برای پُر کردن خلاء استعدادیابی و پرورش خلاقیت، برنامه‌هایی طراحی شد که طرح مدرسۀ خلاقیت و ایده‌پردازی ازجمله این برنامه‌ها است که با اهدافی مانند پرورش مهارت‌های مورد نیاز دانش‌آموزان برای توانمندی در حوزه‌های مختلف برگزار می‌شود که تاکنون و با گذشت بیش از یک‌سال از اجرای آن به دستاوردهای خوبی رسیده‌ایم.

شریف اضافه کرد: در مدارس خلاقیت، دانش‌آموزان توانمند در شهرستان‌های استان شناسایی شده‌اند که در حال‌حاضر تحت پوشش طرح دوست علمی بنیاد نخبگان فارس قرار گرفته و در آیندۀ نزدیک با تکمیل مراحل مدرسه فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی به عنوان سفیران فرهنگی و علمی بنیاد نخبگان فارس در ناحیه یا منطقه آموزشی خود فعالیت‌هایی را آغاز خواهند کرد.

در پایان این مراسم نیز از یک گروه از پسران و یک گروه از دختران به عنوان گروه‌های‌برتر تقدیر به عمل آمد و به تمامی دانش‌آموزان لوح یادبودی اهداء شد.

 

 

تاریخ انتشار : 1395/09/03
کد : 71484
تعداد بازدید: 720