سهم برجسته اقتصاد دانش‌بنیان و نظام‌ملی‌نوآوری در تحقق اقتصاد مقاومتی

رئیس بنیاد نخبگان یزد ترویج مؤلفه­‌ها و سیاست­‌های اقتصاد مقاومتی و بستر­سازی جهت مشارکت نخبگان و مستعدین در پیاده­‌سازی این سیاست‌­ها را از جمله مهترین اهداف برگزاری نشست‌های «هم‌اندیشی نقش نخبگان فردا در اقتصاد مقاومتی» برشمرد.

رئیس بنیاد نخبگان یزد ترویج مؤلفه­‌ها و سیاست­‌های اقتصاد مقاومتی و بستر­سازی جهت مشارکت نخبگان و مستعدین در پیاده­‌سازی این سیاست‌­ها را از جمله مهترین اهداف برگزاری نشست‌های «هم‌اندیشی نقش نخبگان فردا در اقتصاد مقاومتی» برشمرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مصطفی شاه‌نظری؛  رئیس بنیاد نخبگان یزد، در  نشست «هم‌اندیشی نقش نخبگان فردا در اقتصاد مقاومتی» در یزد، ضمن تبیین سیاست­های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام‌معظم‌رهبری، اقدامات انجام‌شده در استان را در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی تشریح کرد.

وی با اشاره به تشکیل ستاد راهبردی‌ومدیریت اقتصاد مقاومتی در یزد از بهمن‌ماه سال گذشته، افزود: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با عنایت به سیاست­های کلی اقتصاد مقاومتی، دوازده برنامه را تدوین کرده است که نُه برنامه آن دارای برش استانی بوده و کارگروه­های تخصصی مربوط، ذیل ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان تشکیل شده است.

رئیس بنیاد نخبگان استان یزد ضمن بیان برنامه­های ملی و طرح­های مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، نقش صاحبان ایده، نخبگان و مستعدین را در پیاده­سازی سیاست­های اقتصاد مقاومتی را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: یکی از مأموریت‌های مهم بنیاد فراهم‌کردن زمینه اثرگذاری نخبگان و استعدادهای‌برتر در فرآیند توسعه کشور است و مطابق فرمایش مقام‌معظم‌رهبری یکی از اصلی­ترین ظرفیت‌های کشور در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ظرفیت نیروی انسانی است که باید از توانمندی جمعیت جوان و مستعد کشور به‌عنوان یک فرصت بزرگ در این راستا استفاده کرد.

وی با اشاره به سهم برجسته اقتصاد دانش‌بنیان و نظام‌ملی‌نوآوری در تحقق اقتصاد مقاومتی و خلق ارزش‌افزوده در تولید کالا و خدمات، تصریح کرد: هدف از برگزاری این هم­اندیشی­ها ترویج مؤلفه­ها و سیاست­های اقتصاد مقاومتی و بستر­سازی جهت مشارکت نخبگان و مستعدین در پیاده­سازی این سیاست­ها است.

لازم به ذکر است، در ادامه این نشست مستعدان‌برتر به بیان دیدگاه، ایده و طرح‌های خود برای تبیین نقش نخبگانِ‌فردا در اقتصاد مقاومتی پرداختند. 

مشارکت در ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی (از قبیل تبلیغ مصرف کالای داخلی، ارائه الگوی صحیح مصرف و ترویج سرمایه‌گذاری داخلی)، مقاوم­سازی اقتصاد از طریق تولید و نشر دانش، نقش نخبگان فردا در کارآفرینی و ارائه طرح‌های عملیاتی، تببین و حل مسائل صنعتی و اجتماعی در اقتصاد مقاومتی توسط نخبگان فردا، مدیریت نهادهای اقتصادی-صنعتی توسط نخبگان فردا و همچنین مشارکت نخبگان فردا در فرایندهای سیاست‌گذاری فناوری، نوآوری و صنعتی مهمترین ایده‌های مطرح‌شده در این نشست بود.

تاریخ انتشار : 1395/05/27
کد : 71464
تعداد بازدید: 392