ایجاد شرکت دانش‌بنیان لازمه تأسیس دانشگاه‌های کارآفرین

دکتر امامی‌تبریزی معتقد است، توانمندسازی استعداهای‌برتر در حوزه کسب‌وکار دانش‌بنیان علاوه بر کاهش نرخ بیکاری، می‌تواند گام موثری در افزایش ارزش‌افزوده و توسعه منطقه‌ای باشد.

دکتر امامی‌تبریزی با اشاره به نقش مهم کارآفرینی در جلوگیری از فشار مضاعف بر دولت، گفت: توانمندسازی استعداهای‌برتر در حوزه کسب‌وکار دانش‌بنیان علاوه بر کاهش نرخ بیکاری، می‌تواند گام موثری در افزایش ارزش‌افزوده و توسعه منطقه‌ای باشد.

دکتر امامی‌تبریزی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان پیرامون برگزاری کارگاه «مزایا و نحوه تشکیل شرکت دانش‌بنیان» گفت: این کارگاه با استقبال خوب استعدادهای‌برتر و دانشجویان دانشگاه‌های استان و با مشارکت دانشگاه شهید مدنی تبریز برگزار شد.

وی با تأکید بر لزوم آشنایی استعداهای برتر و دانشجویان با فضای کسب‌وکار، گفت: آشنایی افراد با نحوه ایجاد شرکت دانش‌بنیان و همچنین اطلاع آنان از تسهیلات معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور در حوزه دانش‌بنیان مهمترین اهداف برگزاری این کارگاه بود.

رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی در حوزه کسب‌وکار دانش‌بنیان، ادامه داد: ایجاد زمینه مناسب در دانشگاه به منظور آشنایی افراد با نحوه ورود به فضای کسب‌وکار و موفقیت در بازار رقابت، می‌تواند راه را برای رشد دانشگاه‌های نسل سوم یعنی دانشگاه‌های کارآفرین تسهیل کند.

امامی‌تبریزی تأکید کرد: توانمندسازی استعدادهای‌برتر در حوزه کارآفرینی، نه تنها از فشار مضاعف بر دولت جلوگیری می‌کند، بلکه این افراد می‌توانند با کارآفرینی و تولید ثروت به کاهش نرخ بیکاری، افزایش ارزش‌افزوده و توسعه منطقه‌ای کمک کنند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت برون‌سپاری و عدم تصدی‌گری بنیاد در امور اجرایی، افزود: براساس هماهنگی هرچه بیشتر با سیاست‌های برون‌سپاری بنیاد ملی نخبگان و استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان‌ها، از ابتدای مهرماه سال جاری تمامی برنامه‌های بنیاد نخبگان استان آذربایجان شرقی توسط دانشگاه‌ها، نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان اجرا شده است.

رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی در پایان از برگزاری کارگاه «آموزش حقوق مالکیت فکری و ثبت‌ پتنت» خبر داد و خاطرنشان کرد: این کارگاه بیستم‌اسفندماه با همکاری و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی تبریز و در محل مرکز رشد بیوتکنولوژی دارویی برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است کارگاه « مزایا و نحوه تشکیل شرکت دانش‌بنیان» سه‌شنبه هیجدهم‌اسفندماه در محل دانشگاه شهید مدنی تبریز برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1393/12/19
کد : 71439
تعداد بازدید: 358