چهارشنبه 2 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

ایجاد شرکت دانش‌بنیان لازمه تأسیس دانشگاه‌های کارآفرین

دکتر امامی‌تبریزی معتقد است، توانمندسازی استعداهای‌برتر در حوزه کسب‌وکار دانش‌بنیان علاوه بر کاهش نرخ بیکاری، می‌تواند گام موثری در افزایش ارزش‌افزوده و توسعه منطقه‌ای باشد.

دکتر امامی‌تبریزی با اشاره به نقش مهم کارآفرینی در جلوگیری از فشار مضاعف بر دولت، گفت: توانمندسازی استعداهای‌برتر در حوزه کسب‌وکار دانش‌بنیان علاوه بر کاهش نرخ بیکاری، می‌تواند گام موثری در افزایش ارزش‌افزوده و توسعه منطقه‌ای باشد.

دکتر امامی‌تبریزی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان پیرامون برگزاری کارگاه «مزایا و نحوه تشکیل شرکت دانش‌بنیان» گفت: این کارگاه با استقبال خوب استعدادهای‌برتر و دانشجویان دانشگاه‌های استان و با مشارکت دانشگاه شهید مدنی تبریز برگزار شد.

وی با تأکید بر لزوم آشنایی استعداهای برتر و دانشجویان با فضای کسب‌وکار، گفت: آشنایی افراد با نحوه ایجاد شرکت دانش‌بنیان و همچنین اطلاع آنان از تسهیلات معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور در حوزه دانش‌بنیان مهمترین اهداف برگزاری این کارگاه بود.

رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی در حوزه کسب‌وکار دانش‌بنیان، ادامه داد: ایجاد زمینه مناسب در دانشگاه به منظور آشنایی افراد با نحوه ورود به فضای کسب‌وکار و موفقیت در بازار رقابت، می‌تواند راه را برای رشد دانشگاه‌های نسل سوم یعنی دانشگاه‌های کارآفرین تسهیل کند.

امامی‌تبریزی تأکید کرد: توانمندسازی استعدادهای‌برتر در حوزه کارآفرینی، نه تنها از فشار مضاعف بر دولت جلوگیری می‌کند، بلکه این افراد می‌توانند با کارآفرینی و تولید ثروت به کاهش نرخ بیکاری، افزایش ارزش‌افزوده و توسعه منطقه‌ای کمک کنند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت برون‌سپاری و عدم تصدی‌گری بنیاد در امور اجرایی، افزود: براساس هماهنگی هرچه بیشتر با سیاست‌های برون‌سپاری بنیاد ملی نخبگان و استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان‌ها، از ابتدای مهرماه سال جاری تمامی برنامه‌های بنیاد نخبگان استان آذربایجان شرقی توسط دانشگاه‌ها، نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان اجرا شده است.

رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی در پایان از برگزاری کارگاه «آموزش حقوق مالکیت فکری و ثبت‌ پتنت» خبر داد و خاطرنشان کرد: این کارگاه بیستم‌اسفندماه با همکاری و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی تبریز و در محل مرکز رشد بیوتکنولوژی دارویی برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است کارگاه « مزایا و نحوه تشکیل شرکت دانش‌بنیان» سه‌شنبه هیجدهم‌اسفندماه در محل دانشگاه شهید مدنی تبریز برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1393/12/19
کد : 71439
تعداد بازدید: 223

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601