پروفسور سمیعی برترین جراح مغز و اعصاب جهان شد

آکادمی جهانی جراحان مغز و اعصاب، پروفسور مجید سمیعی، چهره ماندگار پزشکی ایران و جهان را به‌عنوان برترین دانشمند و جراح مغز و اعصاب جهان و برنده جایزه این آکادمی در سال 2014 انتخاب کرد.

آکادمی جهانی جراحان مغز و اعصاب، پروفسور مجید سمیعی، چهره ماندگار پزشکی ایران و جهان را به‌عنوان برترین دانشمند و جراح مغز و اعصاب جهان و برنده جایزه این آکادمی در سال 2014 انتخاب کرد.
به گزارش دفتر ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، دکتر مجید سمیعی دانشمند و جراح برجسته ایرانی به عنوان برترین دانشمند و جراح مغز و اعصاب جهان از سوی آکادمی جهانی جراحان مغز و اعصاب انتخاب شد. این جایزه طی مراسمی رسمی امروز 11 اکتبر سال 2014 میلادی، در شهر وین و با حضور مقامات رسمی کشور اتریش و اساتید تراز اول جهان در رشته جراحی مغز و اعصاب به پروفسور سمیعی اعطاء شد.
ماه گذشته نیز طی مراسمی رسمی نشان علمی کشور قزاقستان و استادی افتخاری دانشگاه آستاراخان به استاد سمیعی اعطاء شد و از وی برای آموزش جراحان مغز و اعصاب این کشور دعوت به عمل آمد.
پروفسور مجید سمیعی پرافتخارترین جراح ایرانی است که ده‌ها جایزه و مدال علمی بین‌المللی را درزمینهٔ گسترش مرزهای دانش در حیطه علوم مغز اعصاب به دست آورده است.
وی در سال 2013 نیز از سوی نشریه معتبر «ورلد نوروسرجری» به‌عنوان برترین جراح مغز اعصاب جهان در سال 2013 انتخاب شد و در شماره ویژه این نشریه که به مناسبت انتخاب این جراح ایرانی به‌عنوان جراح برتر جهان انتشار یافت، ده‌ها استاد و جراح تراز اول جهانی در خصوص خدمات شایان توجه وی به رشته جراحی مغز و اعصاب مقالات متعددی را به چاپ رساندند.
پروفسور مجید سمیعی استاد افتخاری دانشگاه علوم پزشکی تهران است و هم‌اکنون با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران رهبری و هدایت ساخت بزرگ‌ترین مرکز بین‌المللی علوم مغز و اعصاب جهان را در ایران دنبال می‌کند که در این برنامه، نخبگان جوان پزشکی کشور دوره های آموزشی فوق تخصصی را در قالب بورسیه مشترک پروفسور سمیعی و دانشگاه علوم پزشکی تهران طی می‌کنند.
تیرماه سال جاری در نخستین اقدام و حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از طرح های دانش بنیان، پرداخت 85 میلیون یورو اعتبار ارزی و 200 میلیارد ریال اعتبار ریالی به مجموعه پزشکی پروفسور سمیعی که در تهران در حال احداث است انجام شده است که انتظار می رود این مجموعه در آینده به قطب پزشکی کشور و منطقه تبدیل شود.
براساس این گزارش، خردادماه سال جاری نیز در راستای نیازهای علمی کشور و با هدف توانمندسازی نخبگان و استعدادهای برتر کشور دو تفاهمنامه همکاری میان دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان با پروفسور مجید سمیعی پزشک و دانشمند برجسته ایرانی و رئیس مرکز خصوصی بین المللی علوم اعصاب (INI) منعقد شد. تفاهم نامه نخست درباره همکاری های آموزشی، پژوهشی و فناوری و در راستای توسعه علوم و فناوری و براساس نیازهای علمی کشور منعقد شده است. همچنین براساس تفاهمنامه دوم، سالانه 12 متخصص رشته های علوم اعصاب، برای دوره های پسادکترا و فلوشیپ در ایران و آلمان انتخاب و تحت تربیت INI قرار خواهند گرفت. مدت اجرای این تفاهمنامه 5 سال خواهد بود و در نهایت 60 متخصص در گرایش های مختلف علوم اعصاب تحت حمایت این تفاهمنامه به جامعه علمی کشور خواهند پیوست.
پایان پیام/

تاریخ انتشار : 1393/07/20
کد : 71427
تعداد بازدید: 671